صفحه اصلی / سینما / ایوبی در مشهد: کل بودجه سینمای ایران برابر با بودجه ساخت یک فیلم هالیوودی است
طراحی سایت در مشهد

ایوبی در مشهد: کل بودجه سینمای ایران برابر با بودجه ساخت یک فیلم هالیوودی است

سرویس سینما: دکتر حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی کشور ظهر امروز با آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار دکتر ایوبی گزارشی از فضای دینی و معنوی و انقلاب حاکم بر افتتاحیه و اختتامیه جشنواره فیلم فجر ارائه کرد و گفت: خوشبختانه استقبال از این جشنواره در تهران و مشهد خیلی خوب بوده است ، فضای کلی جشنواره فضای معنوی مبتنی بر سیره پیامبر (ص) بوده است.

وی افزود: فضای آرام و احترام آمیز به دور از تنش های بی حاصل سیاسی و صنفی در حوزه سینما حاکم بوده است.

رییس سازمان سینمایی کشور با بیان این که 20 فیلم با موضوعات مستقیم دینی، انقلاب و دفاع مقدس تولید شده است اظهار داشت: سینما سال گذشته نسبت به مساله غزه، فلسطین، مقاومت و تکفیری ها عکس العمل نشان داده است و چندین فیلم هم با همین عناوین در حال تولید است.

وی با اشاره به بودجه سینما گفت: امسال از کل بودچه پیش بینی شده تنها 75 درصد بودجه تخصیص یافته است در واقع کل بودجه اختصاص یافته برابر با ساخت یک فیلم هالیوودی است که علیرغم این که در این حوزه  تخصیص کم شده بود اما فیلم های تاثیر گذار و خوبی ساخته شده است .

در ادامه این دیدار آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد گفت: سینمای دینی فقط تولید فیلم با مضامین مستقیم دینی نیست هر فیلم حتی یک فیلم طنز نیز می تواند رویکرد دینی داشته باشد.

وی ساخت فیلم های دینی و ارزشی را قابل تحسین دانست و اظهار داشت: فضیلت کارهایی مانند کار مجید مجیدی با هیچ اقدامی قابل مقایسه نیست.

امام جمعه مشهد همچنین از فضای کلی حاکم بر سینمای ایران ابراز رضایت کرد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *