صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / انتقاد مدیر کل فرهنگ خراسان رضوی از تهیه کننده فیلم رخ دیوانه
طراحی سایت در مشهد

انتقاد مدیر کل فرهنگ خراسان رضوی از تهیه کننده فیلم رخ دیوانه

 دوازدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد : سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی در حاشیه برگزاری جشنواره فیلم فجر مشهد در جمع خبرنگاران گفت: میزان رضایت مندی مردم از جشنواره پس از پایان آن مشخص می شود اما نحوه برگزاری جشنواره امسال مورد رضایت خود ما نیست زیرا تعداد اکران ها و فیلم ها کم شده است.

وی ضمن بیان اینکه شهر مشهد پتانسیل برگزای جشنواره با کیفیت بالاتری را دارد، ادامه داد: در مجموع شور و نشاطی که این جشنواره ایجاد کرده برای ما امیدوار کننده است.

 برگزاری اختتامیه باشکوه همراه با عوامل فیلم های جشنواره

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی تصریح کرد: همزمان با تشکیل ستاد دبیرخانه جشنواره فیلم فجر مشهد، کمیته اختتامیه شکل گرفت که اعضای این کمیته تاکنون چندین جلسه تخصصی داشته اند و در حال برنامه ریزی برای برگزاری یک اختتامیه باشکوه هستند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی اظهار داشت: نگاهی هم وجود دارد که با وجود کمبودهای مالی اختتامیه برگزار نشود زیرا تنها 30 اکران فیلم داشته ایم و در این زمینه یکی از معاونین وزیر ارشاد به اینجاب اعلام کرد که اختتامیه برگزار نکنید و با وجود کمبودهای مالی ما هم قلقلک می شویم که اختتامیه را برگزار نکنیم اما معتقدیم برگزاری اختتامیه جشنواره فیلم فجر مشهد یک رخداد سینمایی و به نوعی جشن سینمایی استان خراسان می باشد لذا برگزاری خود این اختتامیه موضوعیت دارد.

سرابی ضمن بیان اینکه کمیته اختتامیه در نظر دارد رویدادهای مختلفی را با این مراسم جهت جذابیت بیشتر گره بزند، اذعان داشت: سعی می کنیم حداقل یکی از عوامل فیلم های اکران شده در جشنواره مشهد را برای اختتامیه دعوت نماییم و با حضور هنرمندان استانی و ملی جلوه ای خوب به جشن سینمایی استان ببخشیم.

سرابی ضمن بیان اینکه حجت الله ایوبی رئیس سازمان سینمایی کشور در اختتامیه جشنواره حضور خواهد داشت، بیان کرد: یکی از اهداف برگزاری اختتامیه دوازدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد بیان مطالبه مردم هنردوست مشهد در خصوص نحوه برگزاری جشنواره به شکلی مطلوب است.

 محمد رسوالله قطعا در مشهد اکران عمومی نخواهد شد

 وی در بخش دیگری ازسخنان خود به پیگیری های اداره کل ارشاد خراسان رضوی در خصوص اکران فیلم “محمد رسول الله” اشاره کرد و خاطر نشان ساخت: این فیلم قطعا در شهر مشهد اکران عمومی نخواهد شد و در صورت توافق با تهیه کننده این فیلم، یک تک اکران برای یک قشر خاص خواهیم داشت.

سرابی ادامه داد: دو اکران فیلم “محمد رسول الله” در تهران هم در قالب جشنواره فجر نبوده است اما سعی داریم در شهر مشهد اکران این فیلم را داشته باشیم.

 انتقاد از تهیه کننده فیلم رخ دیوانه

 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ضمن اشاره به اکران فیلم” رخ دیوانه” در 4 سانس در جشنواره فیلم فجر مشهد، افزود: با توجه به مطالبه مردمی تلاش کردیم تا این فیلم بر خلاف سایر فیلم ها در 4 سانس پخش گردد که البته تهیه کننده این فیلم مبلغ بیشتر از عرف و مبالغ متداول درجشنواره را از ما در خواست کرد که علی رقم مشکلات مالی توانستیم هزینه لازم را تامین نماییم.

 شهرداری در جشنواره فیلم فجر مشهد مشارکتی نداشته است

  سرابی در ادامه به عدم مشارکت شهرداری مشهد در جشنواره فیلم فجر مشهد اشاره کرد و اذعان داشت: با توجه به پیشنهاد کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد از این به بعد برای جشنواره فیلم فجر مشهد می توانیم از این کمیسیون مصوبه بگیریم اما تا به امروز چنین روالی نبوده است.

وی افزود: شهرداری برای برگزاری جشنواره مشارکتی نداشت اما این نهاد در برنامه های دیگر فرهنگی با ما همکاری خوبی داشته است.

تشکیل اولین جلسه شورای سیاست گزاری جشنواره فیلم رضوی

 دبیر شورای فرهنگ عمومی در پایان ضمن اشاره به اینکه جشنواره فیلم رضوی بزرگترین جشنواره فیلم های دینی کشور خواهد بود، خاطر نشان کرد: به زودی با حضور رئیس سازمان سینمایی کشور اولین جلسه شورای سیاست گزاری این جشنواره را برگزار می کنیم.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *