صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / ابوالحسن داوودی در گفت و گو با مشهد تریبون: سعی کردم تصویر خروجی فیلم رخ دیوانه از دید جوان ها مخابره شود
طراحی سایت در مشهد

ابوالحسن داوودی در گفت و گو با مشهد تریبون: سعی کردم تصویر خروجی فیلم رخ دیوانه از دید جوان ها مخابره شود

دوازدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد: فیلم رخ دیوانه در روز 21 بهمن 93  در 4 سانس در جشنواره مشهد اکران شد که با استقبال بالای مردمی مواجه گردید. 

طبق آمار اعلام شده توسط پردیس سینمایی هویزه ۱۶۰۰ نفر برای این فیلم بلیت خریداری کردند که نه میلیون و چهارصد هزار تومان توسط این قشر هنردوست به گیشه سینما تزریق شد که بالاترین آمار فروش جشنواره مشهد تا روز ششم بود.

در این زمینه با ابوالحسن داوودی کارگردان فیلم رخ دیوانه که اثر وی در بخش های زیادی جهت دریافت جایزه جشنواره سی و سوم کاندیدا شده است، گفت و گویی اختصاصی داشتیم. 

داوودی به خبرنگار مشهد تریبون گفت: نسخه اولیه فیلم نامه یک اثر سه قسمتی و مربوط به 6 سال پیش بود که یک بخش آن را پسندیدم و با محمدرضا گوهری فیلم نامه نویس اثر طرح اولیه را بسط دادیم و فیلم نامه رخ دیوانه شکل گرفت.

وی افزود: پس از توقیف فیلم زادبوم اینجانب در 6 سال پیش تصمیم گرفتیم رخ دیوانه را هم نسازیم و پروانه ساخت آن را لغو کردیم و پس دورانی که گذشت یک بازنویسی با محمد رضا گوهری بر روی فیلم نامه داشتیم و کار را با تهیه کنندگی سرکار خانم بیتا منصوری کلید زدیم.

داوودی ضمن اشاره  به اینکه محور فیلم رخ دیوانه بر مبنای فرهنگ جدید شکل گرفته بین جوانان است، اذعان داشت: شخصیت های مجازی امروز جوانان در بسیاری از مواقع بر شخصیت های واقعی آنها پیشی گرفته است و کاملا بر روابط اجتماعی آنها تاثیر گذار است.

کارگردان فیلم رخ دیوانه ادامه داد: پس از اکران فیلم  تقاطع در گذشته برخی از جوان ها به من انتقاد کردند که شما از دید نسل خود ودیدی پدرانه نسبت به ما قضاوت کردید و آرمان های خود را در رفتار جوانان جست و جو نمودید که این انتقاد وارد بود، لذا سعی کردم  تصویر خروجی فیلم رخ دیوانه از دید جوان ها مخابره شود و از دیدگاه نسل خودم و یک بزرگتر نسبت به رفتار و اعمال آنها قضاوتی نداشته باشم،

این کارگردان شناخته شده سینمای ایران ضمن بیان اینکه تکنیک ساخت فیلم با فرهنگ نسل جوان و دنیای مجازی آمیخته شده است، بیان کرد: شبکه های اجتماعی امروزه یک فرهنگ خاصی را بین جوان ها رایج کرده اند لذا سعی کردیم جنس تصویر پرداری فیلم هم از این فرهنگ گرفته شود  و  ساخت متفاوتی نسبت به سایر فیلم ها داشته باشد.

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *