صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / امینی:برگزاری پیاپی جشنواره فیلم فجر مشهد باعث افزایش آمار فروش گیشه در طول سال شده است
طراحی سایت در مشهد

امینی:برگزاری پیاپی جشنواره فیلم فجر مشهد باعث افزایش آمار فروش گیشه در طول سال شده است

دوازدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد: یوسف امینی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد در حاشیه برگزای جشنواره فیلم فجر به خبرنگار مشهد تریبون گفت: مردم در طول سال فیلم های جشنواره را در اکران های عمومی می توانند ببینند اما برگزاری جشنواره به دلیل اکران فشرده آخرین تولیدات سینمای ایران جذابیت های خاص خود را دارد.

وی ضمن بیان اینکه برگزاری جشنواره فیلم فجر باعث جلب توجه بخش زیادی از افکار عمومی در یک مقطع خاص به سینما می شود، اذعان داشت: هر چه بیشتر از این فرصت که تمامی نگاه ها به سینما است بهتر استفاده کنیم سود کرده ایم که در این راستا می توان برای ورود بخش خصوصی به صنعت سینما استان و شهر مشهد برنامه ریزی کنیم.

امینی بیان کرد: برگزاری جشنواره به طور پیاپی در چند سال گذشته باعث افزایش فروش سینما در شهر مشهد شده است به طوریکه سال به سال آمار فروش گیشه بالاتر می رود که این یکی از فواید برگزاری جشنواره فیلم فجر مشهد است.

معاون مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی ضمن تاکید بر اینکه جشنواره ثابت کرده است که سینما بازده اقتصادی دارد، تصریح کرد: باید با استفاده از فرصت برگزاری جشنواره به سمتی برویم که بخش خصوصی در پروژه های ساخت و ساز خود سالن سینما را بگنجاند و به سمت سرمایه گزاری در این بخش حرکت نماید.

امینی توسعه محتوایی در عرصه سینما و جذب علاقه مندان به سینما را از فواید دیگر برگزاری جشنواره فیلم فجر دانست و اظهار داشت: انجمن سینمای جوان مشهد و همچنین اموزشگاه های سینمایی مکان هایی هستند که علاقه مندان را می توانند آموزش دهند که البته بسیاری از این علاقه مندی ها به سینما در جریان جشنواره ایجاد می شود.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان ادامه داد:  جشنواره فیلم فجر مشهد را فقط اکران فیلم های سینمایی نبینیم زیرا این جشنواره باید تجلی قابلیت های سینمایی استان و شهر مشهد در طول سال سینمایی باشد.

امینی در پایان خاطر نشان کرد: مشکلات مالی در روند برگزاری جشنواره فرصت برنامه ریزی بهتر را برای استفاده بییشتر از فضای پیش آمده را از مدیران می گیرد و هرچه این مشکلات کمتر باشد می توانیم بهره بیشتری از جشنواره ببریم.

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *