صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / شهردار مشهد پوستر من شارلی هستم را از سایت متروپلیس حذف کرد
طراحی سایت در مشهد

شهردار مشهد پوستر من شارلی هستم را از سایت متروپلیس حذف کرد

گروه مدیریت شهری: پس از حمله تروریستی چند روز پیش به مجله شارلی ابدو فرانسه واکنش های مختلفی توط گروه ها و دولت ها صورت گرفت.

روز گذشته متروپلیس یا همان انجمن کلانشهرهای مهم جهان که شهر مشهد در آن عضویت فعالی دارد در اقدامی عجیب با مجله شارلی ابدو همدردی کرده و پوستر من شارلی هستم را همراه با متنی در خروجی سایت خود قرار داد.

این سایت در نوشته ای حق آزادی بیان را بخش مهمی از پایه های اساسی دموکراسی دانست و توسط رئیس انجمن حمله تروریستی فرانسه را محکوم و با عوامل این مجله همدردی کرد.

با توجه به آنکه فعالیتهای سازمان متروپلیس با محوریت برنامه عملی مصوب در کنگره سه سالانه انجام می شود و ورود این انجمن به موضوعات سیاسی و اجتماعی اقدامی تعجب برانگیز بود، شائبه ها در خصوص تاثیر فرانسوی بودن ژان پل هوشان  رئیس هیات مدیریه متروپلیس در انجام این اقدام ایجاد شد.

222

اما همان روز گذشته سید صولت مرتضوی شهردار مشهد در نامه ای به متروپلیس خواستار حذف پوستر “من چارلی هستم” شد و اعلام کرد که اگر این اقدام صورت نگیرد عضویت مشهد در این انجمن لغو می شود و حقوق این شهر استیفا خواهد شد.

پس از 24 ساعت از ارسال این نامه سایت رسمی انجمن کلانشهرهای مهم جهان مطلب مربوط به حمایت از مجله شارلی ابدو را از روی سایت خود حذف نمود و به جای آن مطلب، تبریک رئیس متروپلیس بابت شروع سال کاری 2015 و 30 ساله شدن متروپلیس را قرار داد.

رئیس این انجمن در این متن از اعضای متروپلیس بابت انتخاب مجدد وی برای تصدی گری این مقام تشکر کرده و ایجاد شبکه جوانان متروپلیس را امری مناسب جهت رسیدن به اهداف توسعه شهری عنوان کرده است.

گفتنی است اقدام به موقع شهردار مشهد و استفاده از دیپلماسی نامه در این زمینه جای تقدیر و تشکر دارد. ضمن آنکه این اتفاق نشان میدهد که تاثیر شهر مشهد در این انجمن بالا است وشهر مشهد می تواند در این انجمن نقش مهمی را ایفا نماید.

طراحی سایت در مشهد

4 نظرات

  1. در وسط این همه هرج و مرج، این همه آشفتگی، حالا حذف یک مطلب ــ مطلبی درباره اتفاقی که آن سر دنیا رخ داده ــ از یک سایت، خبر ساز شده! در حالی روزانه بی‌نهایت مطلب از این ور آن ور اینترنت در دنیا حذف می‌شود و این یک امر عادی است؛ حتی اگر به درخواست یک شخص معمولی باشد.

  2. شهردار مشهد یک درخواست ارسال کرده و مدیر سایت (یا هر شخصی که اجازه‌ی مدیریت دارد) مطلب را حذف کرده.

  3. قابل تأمل است.

  4. گفتنی است اقدام به موقع شهردار مشهد و استفاده از دیپلماسی نامه در این زمینه جای تقدیر و تشکر دارد. ضمن آنکه این اتفاق نشان میدهد که تاثیر شهر مشهد در این انجمن بالا است وشهر مشهد می تواند در این انجمن نقش مهمی را ایفا نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *