صفحه اصلی / فرهنگی / سرابی:کتابخانه های عمومی بستر مناسبی برای افزایش سرانه مطالعه هستند
طراحی سایت در مشهد

سرابی:کتابخانه های عمومی بستر مناسبی برای افزایش سرانه مطالعه هستند

گروه فرهنگی: مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: کتاب باید با زندگی روزمره مردم آمیخته شود و در این راستا کتابخانه های عمومی بستر مناسبی برای افزایش سرانه مطالعه هستند.
سید سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر انجمن کتابخانه های عمومی خراسان رضوی در جلسه شورای اداری اداره کل کتابخانه های عمومی این استان اظهار داشت: فرصت پیش رو فصلی نو برای تحقق اهداف مشترک ادارات کل کتابخانه های عمومی استان و فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.
وی گفت: حضور مدیرکل جدید این اداره کل که از همکاران با سابقه ارشاد می باشد زمینه ساز یک فرصت، برای تحقق اهداف مشترک فرهنگی بین ادارات کل کتابخانه های عمومی استان و فرهنگ و ارشاد اسلامی می باشد.
دبیر انجمن کتابخانه های عمومی استان علاوه بر قدردانی از مدیران کل گذشته کتابخانه های عمومی افزود: باید این انتخاب را فصلی نو در ارتباطات بین دو اداره کل در سطح استان دانست، جدا در نظر گرفتن این دو مجموعه را با توجه به رسالت و اهداف مشترک کار بسیار سختی ارزیابی کرد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: همکاران این دو مجموعه، همکاران واحد می باشند که تنها شکل قانونی که قانون گذار تعریف کرده است دو اداره کل مستقل نام گرفته است.
دبیر انجمن کتابخانه های عمومی با بیان این که باید این فرصت را مغتنم بشماریم ادامه داد: این دو اداره کل می توانند فعالیتهای مشترکی در حوزه های کتاب، کتابخوانی و مطالعه داشته باشند.
وی افزود: باید کارکنان ستادی و شهرستانی این دو اداره کل در کنار هم قرار گیرند تا خدمات مشترک فاخری را به سرانجام برسانند قطعا این همکاری در افزایش سرانه مطالعه مردم تاثیر گذار خواهد بود.
 مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی جهت برگزاری شورای اداری مشترک با حضور روسای شهرستان های کتابخانه های عمومی و فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اعلام آمادگی کرد.
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *