صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / مسگرانی: دبیرخانه دائمی استقبال از بهار تشکیل شود
طراحی سایت در مشهد

مسگرانی: دبیرخانه دائمی استقبال از بهار تشکیل شود

استقبال از بهار 94: حسین مسگرانی معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به عنوان داور استقبال از بهار 94 در ستاد این رویداد هنری حاضر شد و آثار رسیده به دبیرخانه را داوری کرد.

پس از داوری آثار استقبال از بهار 94 توسط حیسن مسگرانی به سراغ او رفتیم و نظرش را در خصوص نحوه داوری ها و سطح آثار جویا شدیم.

در همین زمینه مسگرانی به خبرنگار ما گفت: شیوه داوری استقبال از بهار 94 ارزشمند است به طوریکه داوری آثار از یک جمع محدودی که صرفا نگاه هنری داشتند خارج شده و دیدگاه های وسیعی را در بر می گیرد.

وی افزود: این شیوه قطعا برای سال اول مشکلاتی دارد اما رویکرد اتخاذ شده صحیح است زیرا انتخاب ها دقیق تر و بر اساس نظرات متنوع تری صورت می گیرد.

مسگرانی ضمن بیان اینکه خراسان و شهر مشهد دارای ظرفیت بالایی است، اذعان داشت: امسال از شهر تهران داوری برای استقبال از بهار مشهد نیامده که با توجه به ظرفیت های این استان تصمیمی مناسب اتخاذ شده زیرا در شهر مشهد شخصیت های هنری بسیار ارزشمندی حضور دارند و نیازی به حضور داوران تهرانی نبوده و نیست.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی خراسان رضوی تصریح کرد: شیوه داوری جمعی امری ارزشمند است اما پیشنهاد می کنم برای سالهای بعد تعداد داورها را تا این حد بالا نیاورند و تعداد نفرات کمتری کار ادامه پیدا کند.

وی در خصوص سطح آثار رسیده به دبیرخانه استقبال از بهار 94 بیان کرد: به طور کلی سطح کارها متوسط بود و به ندرت کار خوب پیدا می شد و برای رفع این مشکل باید دبیرخانه دائمی استقبال از بهار تشکیل شود و در طول سال برای فضاسازی شهری کارگاه های آموزشی و جلسات ایده پردازی برگزار گردد تا آثار بهتری برای بهار 95 خلق شود.

مسگرانی در پایان ضمن بیان اینکه نگاه شهرداری مشهد در زمینه فضاسازی شهری نباید مقطعی باشد، خاطر نشان کرد: برخی از هنرمندان کارهای خوبی ارائه کرده اند اما آثار آنها متناسب با ویژگی های شهر مشهد نیست و برخی از آثار از لحاظ تکنیکی ضعف داشتند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *