صفحه اصلی / تئاتر / اظهار نظر سروش طاهری در خصوص برگزاری جشنواره تئاتر فجر 93 در مشهد
طراحی سایت در مشهد

اظهار نظر سروش طاهری در خصوص برگزاری جشنواره تئاتر فجر 93 در مشهد

سرویس تئاتر: سروش طاهری بازیگر برتر تئاتر کشور در سال 92 در گفت و گویی با مشهد تریبون در خصوص برگزاری جشنواره تئاتر فجر در مشهد به اظهار نظر پرداخت.

در این زمینه طاهری به خبرنگار ما گفت: جشنواره تئاتر فجر برای شهری مثل مشهد که همیشه صاحب تئاتر بوده جزء قدرت ها به حساب می آید اما باید دید که برگزاری این جشنواره در مشهد چه  بهره و سودی برای شهر مشهد حاصل می کند.

وی افزود: اگر جشنواره برگزار شود و  چند نمایش بی کیفیت به مشهد بیاید تئاتر فجر هیچ کمکی به مشهد نمی کند اما اگر نمایش هایی در مشهد اجرا شود که جریان ساز باشند می توانند اتفاق فوق العاده ای را در مشهد رقم بزنند.

طاهری تصریح کرد: برگزاری جشنواره تئاتر فجر صرفا اتفاق خوبی نیست اما اگر نمایش های ویژه و جریان ساز از جمله نمایش های گروه های تجربه ای که تجربه نویی را مثلا با نور و دراماتوژی خاصی رقم زده اند در مشهد اجرا شود قطعا این رویداد به تئاتر مشهد کمک می کند.

بازیگر برگزیده جشنواره تئاتر فجر در سال 92 خاطر نشان کرد: اظهار نظر در خصوص اینکه جشنواره تئاتر فجر پارسال کمکی به تئاتر مشهد کرده است یا خیر، نیاز به بررسی کارشناسی دارد اما نمایشی مانند رابینسون به کارگردانی آقای کوشک جلالی توانست در تئاتر مشهد تاثیر بگذارد اما نمایش هایی مانند “رضا” به هیچ وجه نتوانست چیزی به تئاتر ما اضافه نماید.

وی ضمن بیان اینکه برای جشنواره تئاتر فجر 93 دارای 4 نمایش در 3 بخش می باشد، افزود: در بخش مرور تئاتر ایران نمایش مرگ در داستان حملت به کارگردانی فاطمه و فرانک صباحی، در بخش نسل نو نمایش یک ساعت آرامش به کارگردانی سحر رضوانی، در بخش تازه های تئاتر ایران نمایش مروارید به کارگردانی سید علی موسویان و در نمایش مروارید به کارگردانی خودم برای تئاتر فجر 93 فعالیت می کنم که هر 4 چهار نمایش مذکور بازبینی داده اند.

 

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *