صفحه اصلی / فرهنگی / نکوداشت انوشیروان ارجمند/ سعید سرابی:مردمی بودن ویژگی شاخص شخصیت استاد انوشیروان ارجمند بود/1/
طراحی سایت در مشهد

نکوداشت انوشیروان ارجمند/ سعید سرابی:مردمی بودن ویژگی شاخص شخصیت استاد انوشیروان ارجمند بود/1/

گروه فرهنگی: امشب مراسم نکوداشت مرحوم انوشیروان ارجمند با حضور خانواده ارجمند و اهالی هنر شهر مشهد در سالن اصلی تئاتر شهر مشهد برگزار شد.

در این مراسم سید سعید سرابی مدیر کل ارشاد خراسان رضوی ضمن عرض تسلیت بابت فقدان استاد انوشیروان ارجمند گفت: خانواده استاد انوشیروان ارجمند فقط افرادی نیستند که با این بزرگوار نسبت سببی یا نسبی داشته باشند بلکه تمامی اعضای جامعه فرهنگ و انیدشه خراسان به نوعی عضو خانواده این استاد محسوب می شوند که باید این اتفاق درد آور را به همه این افراد تسلیت گفت.

وی افزود:عمر شریف این بزگوار سرشار از توفیقات هنری و خدمت به ساحت مقدس هنر بود و ایشان به نوعی نابغه فرهنگی هنری استان محسوب می شدند.

دبیر شورای فرهنگ عمومی خراسان رضوی ضمن بیان اینکه یاد و خاطره انوشیروان ارجمند به واسطه آثار هنری فراوران این استاد همواره زنده خواهد ماند، تصریح کرد: نفس هنر ماندگار است اما آن چیزی که هنرمند را ماندگارتر می کند مردمی بودن آن است که به گفته اهالی هنر و نزدیکان این استاد ویژگی شاخص شخصیتی ایشان مردمی بودن بود و ایشان همواره به ابراز احساسات مردم با عشق و علاقه پاسخ می داند که همین رفتارها رمز و رموز ماندگاری استاد بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی افزود: امروز جمعیتی زیادی در سالن حاضر شده اند و همه آمده اند که هنر و شخصیت ایشان را پاس بدارند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگرچه امروز استاد انوشیروان ارجمند دیگر در جمع ما نیست اما شاگردان زیادی از این استاد بزرگوار در جامعه هنری وجود دارد که این موضوع باعث دلگرمی است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *