صفحه اصلی / فرهنگی / نکوداشت انوشیروان ارجمند/داریوش ارجمند:برادر من در سکوت پرید/2/
طراحی سایت در مشهد

نکوداشت انوشیروان ارجمند/داریوش ارجمند:برادر من در سکوت پرید/2/

گروه فرهنگی: امشب مراسم نکوداشت مرحوم انوشیروان ارجمند با حضور خانواده ارجمند و اهالی هنر شهر مشهد در سالن اصلی تئاتر شهر مشهد برگزار شد.

در این مراسم داریوش ارجمند برادر انوشیروان ارجمند گفت: هیچ گاه تصور نمی کردم در شهر مشهد و در کنار اساتید و دوستان خودم در سوگ برادرم سخن بگویم.

وی افزود: وقتی در کنار  او در بیمارستان بودم و او آخرین نفس هایش را می کشید، فهمیدم که چرا سید الشهدا گفت که وقتی عباس رفت، کمرم شکست،

پیشکوست عرصه بازیگری کشور بیان کرد: برای من بزرگترین صفت انوشیروان برادری او بود و اکنون در این حسرت هستم که چرا بیشتر دستش را نبوسیدم و بیشتر او را در آغوش نگرفتم و توصیه من به جوانان این است که تا بزرگتران شما در این دنیا هستند، به آنها بگویید دوستشان دارید.

وی افزود: شاید در همین سال ها عکس من در این سالن باشد و بقیه در خصوص من حرف بزنند اما روزی که برادر من از دنیا رفت به دنیا آمد، در سرزمین من فرهیختگان و هنرمندان روزی که می میرند متولد می شوند و زمانی که نیستند تجلیل می شوند.

ارجمند تصریح کرد: اما امیدواری این است که مرگ پایان کبوتر نیست، ما یاد گرفته ایم که پرواز را به خاطر بسپاریم چون پرنده مردنی است و برادر من بلند پرید، در سکوت پرید، بدون خودنمایی و غرور پرید.

وی اظهار داشت: انوشیروان پسر هیچ کس نبود، پسر خودش بود و امروز است که شناسایی می شود و اهمیت او برای من که امروز دیگر ندارمش بیش از همیشه است.

ارجمند خاطر نشان کرد: در سریال امام علی (ع) بین آن همه افرادی که مدعی هم بودند تنها انوشیروان بود که تاریخ خوانده بود و اتفاقات آن زمان را دقیق میدانست و دیگران در مقام پرسشگر به او مراجعه می کردند.

داریوش ارجمند تصریح کرد: در این مدت تسلیت های عجیبی را دریافت کرده ام اما عجیب ترین تسلیت را از علی حمیدی از اهالی تئاتر گرفتم که او در یک پیامک دو کلمه ای برای من نوشته بود:  ای وای، ای وای ….

وی اذعان داشت: مردم دوست دارند فاصله بین ما و نقش هایی را که بازی می کنیم را درک کنند و  به همین دلیل زندگی ما عیان است و نمی توانیم پنهان کار باشیم و مردم می خواهند بدانند از آن چیزی که بازی می کنیم در ما چیزی هست یا نه، زیرا بازیگران با نقش هایی که می گیرند جایگاه اجتماعی خود را تعیین می کنند.

ارجمند در پایان اظهار داشت: آن چیزی که یک جامعه را از بین میبرد نبودن روحیه است و هنر می تواند جبران نداشته ها باشد تا روحیه را به جامعه باز گرداند و هنرمندان می توانند این کار را بکنند زیرا آنها به طور قطع مسلح به الطاف الهی هستند و باید باشند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *