صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / شورای شهر از بودجه استقبال از بهار 94 دفاع خواهد کرد
طراحی سایت در مشهد

شورای شهر از بودجه استقبال از بهار 94 دفاع خواهد کرد

گروه مدیریت شهری: صبح امروز نشست خبری استقبال از بهار 94 شهر مشهد با حضور رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد و محمد هادی عرفان مدیر امور هنری شهرداری مشهد برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام اخلاقی گفت: چهره شهر هر سال باید در فصل بهار تازه بشود و این تازگی هم در حوزه خدمات شهری جهت پاکیزگی شهر و هم در حوزه فرهنگی با المان های موقت پیگری می شود.

وی افزود: بدون نظر گرفتن حواشی و  کمیت آثار استقبال از بهار در سال های گذشته باید گفت که این حرکت رو به کمال بوده است حتی در سال گذشته که نگرانی های زیادی در خصوص تقارن ایام شهادت حضرت زهرا (س) با ایام نوروز وجود داشت، در بخش مدیریت هنری شهرداری مشهد هنرنمایی صورت گرفت و استقبال از بهار 93 به شکل قابل دفاعی مدیریت شد.

اخلاقی اظهار داشت: کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد از هر برنامه ای مانند استقبال از بهار که باعث نشاط و سرزندگی شهروندان شهر مشهد شود دفاع خواهد کرد زیرا یکی از معیارهای شهر اسلامی نشاط و سرزندگی کالبد و اهالی شهر است و توصیه مقام معظم رهبری هم در این زمینه قابل توجه است.

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد ضمن بیان اینکه شورای شهر از لحاظ بودجه از استقبال از بهار 94 دفاع خواهد کرد، اذعان داشت: بخش دیگری از کار به عهده هنرمندان به خصوص دانشجویان هنرمند است زیرا این افراد دارای توان و انگیزه هستند و می توانند شهر مشهد را زیبا نمایند.

وی محورهای استقبال از بهار 94 مشهد را بسیار دقیق و کاربردی دانست و افزود: ایجاد حس تعلق باید در تولید آثار هنری مد نظر باشد تا گروه های مختلف سنی به آثار و فضاهای شهری حس تعلق پیدا کنند.

اخلاقی ادامه داد: تا پایان سال جاری سه نشست تخصصی در مرکز پژوهش های شورای اسلامی شهر مشهد در خصوص المان های موقت و استقبال از بهار خواهیم داشت و نتایج علمی این نشست ها را جهت طرح در صحن علنی شورای شهر تبدیل به یک سند خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی  اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد بیان کرد:المان های موقت یک بهانه برای زیبایی شهر هستند و همه مردم در زیبایی شهر به مدیریت شهری کمک نمایند.

وی ضمن بیان اینکه شهرداری در سال گذشته در حوزه اقتصادی با گره های مختلفی مواجه شده بود، اذعان داشت: برای استقبال از بهار 94 اگر بودجه بیشتری از بودجه در نظر گرفته شده هم نیاز باشد ما آن را پیگیری خواهیم کرد.

در این جلسه مدیر امور هنری شهرداری مشهد گفت: ارتباط خوبی با مراکز دانشگاهی داریم و با حضور در دانشگاه ها ابعاد استقبال از بهار را برای دانشجویان توضیح داده ایم و برنامه های بیشتری برای تعامل با دانشجویان برای طرح استقبال از بهار داریم.

عرفان افزود: سال گذشته نزدیک به 1 میلیارد و 800 میلیون تومان هزینه شد اما برای استقبال از بهار 94 حدود 2.5 تومان در نظر گرفته ایم.

مدیر خانه هنرمندان مشهد بیان کرد: مشهدالرضا؛ تمدن اسلامی و گنجینه خاطرات مشترک ایرانیان، حیات طیبه (زندگی پاک و دلچسب) در شهر الگو، عزم ملی، ابتهاج معنوی، نشاط انقلابی، بهار جان و زندگی و شخصیت حضرت زهرا (سلام الله علیها) پنج محور فراخوان استقبال از بهار سال 1393 می باشد.

عرفان تصریح کرد: امسال با مناطق 13 گانه شهرداری هماهنگی خوبی داشتیم و شهرداری هر منطقه نقاط مورد نظر خود را برای نصب المان اعلام کرده است.

مدیر امور هنری شهرداری مشهد افزود: محورها منتهی به حرم و مناطق پرتدد زائرین  برای نصب المان از اهمیت بالایی برای ما برخوردار هستند و محورهای دارای جنبه شهری مانند محور وکیل آباد تا نخرسی را نیز به صورت ویژه در نظر گرفته ایم.

وی ضمن بیان اینکه امسال حداقل 85 المان در شهر مشهد نصب خواهد شد، بیان کرد: ایستگاه های استقبال از زائر در مسیر نیشابور و قوچان را با نصب المان های موقت پوشش خواهیم داد.

عرفان خاطر نشان کرد: امسال سعی داریم با برگزاری چندین کارگاه آموزشی به سمت ساخت المان با وزن سبک تر و المان های پیش ساخته برویم تا عمیلیات نصب آنها راحت تر صورت بگیرد.

مدیر امور هنری شهرداری مشهد ضمن بیان اینکه به هنرمندان توصیه کردیم تا از ارائه آثار تقلیدی دوری کنند، اظهار داشت:آثار تقلیدی را از گردونه خارج نمی کنیم اما کارهای که به صورت محض کپی برداری باشند قطعا امتیاز نخواهند گرفت.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *