صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / آمادگی شهرداری منطقه 8 مشهد جهت استقبال از عزاداران در دهه آخر صفر
طراحی سایت در مشهد

آمادگی شهرداری منطقه 8 مشهد جهت استقبال از عزاداران در دهه آخر صفر

گروه مدیریت شهری: شهرداری منطقه 8 در آستانه دهه آخر صفر با راه اندازی ستاد دهه آخر صفر اقدام به تلاش برای میزبانی شایسته از زائران و عزاداران در این ایام کرد.

اصغری با اعلام خبر فوق اظهار داشت: شهرداری منطقه 8 از لحاظ جغرافیایی در مجاورت بارگاه مطهر رضوی قرار گرفته است و به همین دلیل در ایام تاسوعا، عاشورا و شهادت حضرت رضا(ع) میزبان خیل عظیم شیعیان سوگوار از تمامی کشور می باشد لذا برای میزبانی مناسب و مختل نشدن امور شهری در این منطقه نیاز به تدابیر ویژه در منطقه است و به همین منظور کارگروه اجرایی مناسبت دهه آخر صفر با هدف استقبال از زائران و خدمات رسانی به ایشان برگزار گردید.

وی با اشاره به فعالیت های برنامه ریزی شده در این منطقه و در این ایام عنوان داشت: افزایش توان اجرایی، خدمات رسانی، نظارت، حضور شبانه روزی و بسیج تمامی ادارات از جمله اهداف این کارگروه بوده است و حضار در این کارگروه شامل معاونان، روسای نواحی، پیمانکاران خدمات شهری، مدیر روابط عمومی و … با ارائه پیشنهادات خود برای استقبال از زائران برنامه ریزی نمودند.

اصغری ادامه داد: فعالیت های ستاد دهه آخر صفر منطقه هشت در بخش های مجزا شامل خدمات شهری، سدمعبر، فرهنگی و اجتماعی، فضای سبز، فنی و عمران و روابط عمومی تقسیم بندی شده و به واحدهای مربوطه ارجاع داده شده تا در اسرع وقت انجام گردد.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های این ستاد در حوزه خدمات شهری عنوان داشت: به منظور رعایت نظافت و پاکیزگی شهر در این ایام مقرر گردیده است در ایام اربعین، شهادت پیامبر اکرم(س) و امام رضا(ع) از صد در صد نیروهای کارگری خدمات شهری نواحی سه گانه  و نیروی مازاد در مجاورت بارگاه مطهر رضوی استفاده میشود. افزایش تعداد و ساعات کاری خودروهای مکانیزه جمع آوری زباله از دیگر اقدامات دراین حوزه میباشد که تا در کوتاه ترین زمان ممکن خیابانهای منتهی به حرم مطهر رضوی نظافت گردیده و به حالت عادی بازگردند.

وی در ادامه عنوان داشت: ساعات کاری کارگران نیز با هدف ارتقای خدمات رسانی به زائران و عزاداران حضرت رضا(ع) تغییر خواهد کرد و طبق برنامه ریزی جدید کارگران مشغول به کار خواهند شد.

اصغری در ادامه با اشاره به اهمیت جلوگیری از سدمعبر در این ایام اظهار داشت: با توجه به تعداد بالای زائران و عزاداران حاضر در اطراف حرم مطهر رضوی در ایام دهه آخر صفر با هر گونه سد معبر با جدیت برخورد خواهد شد تا بتوان شرایط عبور و مرور مناسب را برای زائران و عزاداران فراهم کرد.

وی در ادامه عنوان داشت: از جمله اقدامات ستاد دهه آخر صفر شهرداری منطقه 8  در زمینه جلوگیری از سد معبر می توان به افزایش ساعات کاری نیروهای پیمانکار جمع آوری سد معبر  اشاره کرد که این نیروها از ساعت 6 صبح تا 10 شب به صورت مداوم با متخلفان برخورد خواهند کرد. همچنین در این ایام مجوز برپایی داربست در محدوده خیابان امام رضا(ع) صادر نخواهد شد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *