صفحه اصلی / فرهنگی / پیام تسلیت مدیر کل ارشاد خراسان رضوی به خانواده مرحوم ذولفقار عسگری پور/دوتار خراسان سرت سلامت
طراحی سایت در مشهد

پیام تسلیت مدیر کل ارشاد خراسان رضوی به خانواده مرحوم ذولفقار عسگری پور/دوتار خراسان سرت سلامت

سرویس فرهنگی: موسیقی را درکلام فرزانه رهبر معظم رهبری انقلاب جستیم و دیدیم “هنر موسیقی تلفیقی از دانش ،اندیشه و فطرت خدادادی است که مظهر فطرت خدادادی در درجه اول حنجره انسان ها درجه دوم سازه هایی است که به دست انسان ها ساخته شده است پس می بینید که پایه ،پایه ای الهی است “.
موسیقی نغمه و سرود دلپسندی است که سرپنجه های طلایی هنرمندان این مرز و بوم  موجد آن است و موسیقی مقامی را جایگاهی والاتر است که ریشه درآواهای اصیل  مرز پر گهر ایران و سرزمین بشکوه خراسان دارد و دوتار رتبه وزینی دارد و البته دوتار ذوالفقار عسگری پور جایگاهی شاخص ، آن سان که شهرت موسیقی روح نوازش مرزهای کشور و استان را نیز درنوردیده است.
دیپلم افتخار سومین ،چهارمین ، پنجمین و هفتمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر ، گواه این مدعاست . اما حیف وصد حیف که دیگر اعجاز سرانگشتان هنری اش را نمی شنویم چرا که خزان عمرش ،زمستان حزن و ماتم دوستدارانش را رقم زده است …
دوتار خراسان سرت سلامت …
با نهایت تاثر و تالم خبر پرواز روح مرحوم ذوالفقار عسگری پور معرف به عسگریان ،استاد برجسته موسیقی خراسان ،به سرای باقی و کوتاهی دست دنیایی ما از این شخصیت هنری ارزشمند ،موجب اندوه فراوان گردید .
اگرچه دیگر ،سرپنجه های هنرمند این مسافر جهان باقی ، بر زخمه  دوتارش نمی نوازد اما آوازه او که همه هنر موسیقی ازشمال خراسان تا جنوب آن را در کوله بار تجربه اش داشت ، همواره هنردوستان و هنرجویان و جامعه هنری کشور بویژه خراسان رضوی ، جاودانه است .
ضمن عرض تسلیت به جامعه هنری کشور و استان و خانواده مرحوم و با آرزوی غفران الهی برای آن عزیز سفرکرده ،صبر جمیل و اجر جزیل خاندان عسگری پور را از محضر خداوند غفور و درپناه عنایات ائمه معصومین علیهم السلام خواهانم .
__________________________________
سید سعید سرابی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی

__________________________________

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *