صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / کاظمی بیان کرد/ 15 میلیارد تومان هزینه سالانه دوباره‌کاری‌ها در مشهد
طراحی سایت در مشهد

کاظمی بیان کرد/ 15 میلیارد تومان هزینه سالانه دوباره‌کاری‌ها در مشهد

گروه مدیریت شهری: معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد گفت: به دلیل عدم هماهنگی برخی از دستگاه‌های مرتبط و برخی از شهروندان، شهرداری مشهد سالانه 15 میلیارد تومان هزنیه دوباره‌کاری پرداخت می‌کند.

خلیل الله کاظمی عصر پنج شنبه گذشته در همایش توجهی طرح دیده‌بان محیط زیست شهری به بخشی از هزینه‌های شهری مشهد اشاره داشت و گفت: سالانه 250 میلیارد تومان در مشهد آن هم صرفا برای دو خدمت نگهداری فضای سبز و جمع‌آوری پسماند، هزینه می‌شود.

وی همچنین بخش قابل توجهی از هزینه 4 میلیارد تومانی رفع سد معبر در خیابان‌های مشهد و نیز هزینه 40 میلیاد تومانی فعالیت‌های جاری آتش‌نشانی را ناشی از عدم اطلاع و شناخت شهروندان از روند مشکلات و تنگناهایی شهری دانست.

معاون خدمات و محیط زیست شهری شهرداری مشهد در ادامه نگاهی به جایگاه دستگاه‌های مرتبط با امور شهری و فعالیت آنان انداخت.

وی گفت: طرح دیده بان محیط زیست شهری می تواند حلقه مفقوده بین دستگاه ها و شهروندان را ایجاد کند.

کاظمی اظهار داشت: شاید زمانی که موضوع مدیریت واحد شهری در برنامه چهارم و پنجم توسعه مطرح شد مهم‌ترین و اساسی‌ترین خروجی آن این بود که هماهنگی بین بخشی دستگاه‌های مرتبط گستره بیشتری به خود بگیرد.

وی پیش زمینه این هماهنگی‌ها را ایجاد ساختارهای مناسب برای هماهنگی میان دستگاه‌ها دانست و افزود: با این وجود در سال‌های گذشته جدا از آنکه این همدلی و همکاری فیمابین در دستگاه‌ها اجرایی نشد بلکه باید بگوییم که دستگاه‌های مرتبط تا حدودی از فعالیت دیگر دستگاه‌های ذیربط بی‌خبر بودند و یا آنکه اقدامات دستگاهی در راستای و نفی فعالیت دیگر دستگاه‌ها بود.

طرخ دیده بان محیط زیست شهری حضور ومشارکت مردم را می طلبد

همچنین در این جلسه فاطمه غیور، رئیس کارگروه محیط زیست و آلودگی هوا شورای اسلامی شهر مشهد به تشریح وضعیت محیط زیست شهری مشهد پرداخت و گفت:  تفکیک زباله از مبدا و توسط شهروندان از جمله سرفصل‌های مهم در حوزه محیط زیست شهری است که در این راستا و با وجود همه اقدامات صورت گرفته و همکاری مردم، بازهم فاصله بسیاری تا ایده‌آل داریم.

رئیس کارگروه محیط زیست و آلودگی هوا شورای اسلامی شهر مشهد به نقش و جایگاه مردم در حوزه مسائل محیط زیست شهری تاکید و اظهار داشت: البته مسئولان ذیربط باید در این حوزه و در راستای فرهنگ سازی این مهم گام بردارند تا محیط زیست در آینده نه چندان دور به عنوان یکی از مطالب اصلی مردم قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: طرح دیده بان و محیط زیست شهری باید یک مسئله مهم و اولویت دار در جهت حفظ محیط زیست باشد که این مهم حضور و مشارکت مردم را می طلبد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *