صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / حسین مسگرانی: وضعیت مطالعه کتاب مطلوب جمهوری اسلامی نیست
طراحی سایت در مشهد

حسین مسگرانی: وضعیت مطالعه کتاب مطلوب جمهوری اسلامی نیست

سرویس قلم و کتاب: امروز آیین پایانی بیست و دومین هفته کتاب جمهوری اسلامی در خراسان رضوی همراه با تجلیل و تقدیر از برگزیدگان هفته کتاب برگزار شد.

در این مراسم معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و  ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: از تمامی سازمان ها و  نهادها از جمله آستان قدس رضوی و مرکز اسناد ملی ایران که ورود جدی به مقوله نهضت کتابخوانی داشته اند تشکر می کنیم.

مسگرانی ضمن تشکر از دبیرخانه گرامیداشت هفته کتاب در خراسان رضوی، اذعان داشت: در هفته کتاب به صورت سمبلیک و ترویجی بر روی مقوله کتابخوانی کار شده است تا در طول سال تاثیرات خود را نشان دهد.

وی تصریح کرد: آمارهای ارائه شده در خصوص سرانه مطالعه مردم ایران دارای اختلاف هایی با یکدیگر هستند اما مسئله مشخص این است که وضعیت مطالعه کتاب مطلوب جمهوری اسلامی نیست و باید به این مسئله توجه بشود.

معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل ارشاد خراسان رضوی ادامه داد: یکی از آسیب های جدی در حوزه کتابخوانی در حال حاضر مشکلات حوزه اقتصاد نشر است و باید برای حل این مسئله تدابیری اندیشید.

مسگرانی ضمن اشاره به اینکه خراسان رضوی دارای 700 ناشر می باشد، اظهار داشت: بسیاری از ناشران استان از جایگاه بالایی از لحاظ کیفیت کار و مرجع بودن برخوردارند.

وی افزود: آخرین اصلاحیه قانون نشر مراحل تصویب خود را در شورای عالی انقلاب فرهنگی می گذراند که در صورت تصویب  نهایی این قانون در خصوص رتبه بندی، تمدید مجوزها و کیفیت تفاوت های چشمگیری را شاهد خواهیم بود و با توجه به جایگاه ناشران خراسان رضوی می توان گفت که پس از تصویب نهایی قانون نشر، ناشران استان وضعیت بهتری پیدا می کنند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *