صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / فصل جدید رابطه هنرمندان خراسان و موسسه فرهنگی قدس رقم خورد
طراحی سایت در مشهد

فصل جدید رابطه هنرمندان خراسان و موسسه فرهنگی قدس رقم خورد

سرویس رسانه: فصل جدید در رابطه  هنرمندان خراسان و روزنامه قدس با برگزاری یک جلسه هم اندیشی بین معاون موسسه فرهنگی قدس و مدیر عامل کانون هنرمندان خراسان رقم خورد.

ظهر امروز فرزین جیرانی مدیر عامل کانون هنرمندان خراسان با علی محدث معاون فنی و پشتیبانی موسسه فرهنگی قدس دیدار کرد.

در این دیدار معاون روزنامه قدس گفت: زندگی بدون هنر، یعنی ارتباط گیری با کالبد زندگی اجتماعی و کالبد بودن به تنهایی بسیار ملامت آور است.

محدث افزود: زندگی تنها با کالبد، یعنی تمامی ارتباطات و مناسبات خشک و سخت خواهد بود و این موضوع لطافت زندگی را خواهد گرفت که در اینجا به نقش هنرمندان در عاطفی کردن مناسبات پی می بریم.

محدث ضمن بیان اینکه ورود هنر به جامعه باعث شادابی جامعه می شود، اذعان داشت :ما ایرانی ها باید با نشاط ترین آدم ها و آراسته ترین جوامع باشیم و شور و نشاط را همواره در زندگی جاری کنیم که هنرمندان کشورمان می توانند این مهم را به سرانجام برسانند.

وی تصریح کرد: اتفاق بد در جامعه هنری کنونی این است که هنر تنها  برای هنرمندان است و اقشار مختلف مردم به اندازه کافی از محصولات هنری هنرمندان بهره نمی برند.

معاون روزنامه قدس ضمن بیان اینکه اگر هنر در جامع مظلوم شد کارکردهای اجتماعی خود را از دست می دهد، خاطر نشان کرد: در روزنامه قدس بر این عقیده هستیم که اگر به هنرمندان کمک کنیم به همه مردم کمک کرده ایم.

در این دیدار فرزین جیرانی مدیر عامل کانون هنرمندان خراسان بیان کرد: رابطه بین مردم و هنر خیلی مهم است و رسانه ها در این زمینه نقش مهمی دارند که روزنامه قدس همواره حامی هنرمندان بوده است.

جیرانی بیان کرد: آسیب شناسی فرهنگ و هنر کشور به ویژه شهر مشهد بسیار مهم است که به نظر می رسد می توان در این زمینه جلسات هم اندیشی و میزگردهای تخصصی برگزار کرد.

جیرانی در ادامه به تاریخ هنر کشور اشاره کرد  و وام گیری برخی از هنرمندان ایرانی از هنرهای باطل شده غربی را به انتقاد گرفت و افزود: آموزش و ایجاد گفتمان در بین جامعه هنری بسیاری از مشکلات و آسیب های هنری را از بین می برد.

گفتنی است در این دیدار طرفین در خصوص تعاملات بیشتر کانون هنرمندان خراسان و روزنامه قدس مذاکره کردند و به توافقاتی رسیدند که مقرر شد در آینده با کار کارشناسی این توافقات جنبه اجرایی به خود بگیرد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *