صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / اسکندری نژاد: اولین جشنواره ملی ترافیک برگزار می شود
طراحی سایت در مشهد

اسکندری نژاد: اولین جشنواره ملی ترافیک برگزار می شود

گروه مدیریت شهری: اولین جشنواره ملی ترافیک با بهره گیری از قالب های فیلم، پوستر و عکس توسط فرهنگسرای ترافیک مشهد با همکاری کانون هنرمندان خراسان رضوی برگزار می شود.

محمد اسکندری نژاد مدیر فرهنگسرای ترافیک ضمن بیان این خبر، گفت: تاکنون جشنواره های مختلفی در حوزه ترافیک در کشور برگزار شده است اما بیشتر این جشنواره ها  فراخوانی برای مقاله و کارهای پژوهشی بوده لذا ما استفاده از ابزار هنر در خصوص فرهنگ سازی حوزه ترافیک را در اولین جشنواره ملی ترافیک به کار بردیم.

وی افزود: نگاه هیات مدیره سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری مشهد بهره گیری فراگیر از هنرمندان و افزایش ارتباط گیری با این قشر برای فرهنگ سازی در موضوعات مختلف از جمله حل معضل ترافیک شهری است لذا ما بر آن آمدیم تا یک تبلیغات عمومی در سطح کشور و به ویژه شهر مشهد انجام دهیم تا ایده های خلاقانه در این زمینه از جامعه هنری دریافت گردد.

وی ضمن بیان اینکه محصولاتی همچون فیلم، پوستر و عکس تاثیر بیشتری نسبت به سایر قالب ها در خصوص فرهنگ سازی دارند، بیان کرد: سه بخش فیلم، پوستر و عکس قالب های این جشنواره را تشکیل می دهند که بخش فیلم نیز شامل فیلم کوتاه، تیزر و فیلمنامه کوتاه است.

دبیر اولین جشنواره ملی ترافیک کشور اذعان داشت: برگزاری این جشنواره در اوایل تیرماه 1393 مصوب شد و پس از آن با بخش های معاونت هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از جمله انجمن های تخصصی مذاکراتی داشتیم که در نهایت کار اجرایی این جشنواره به کانون هنرمندان خراسان سپرده شد.

اسکندری نژاد تصریح کرد: در اواخر مهرماه 1393 نشست خبری این جشنواره همراه با رونمایی از سایت و پوستر جشنواره برگزار می شود و پس از آن تا 30 آذر ماه دبیرخانه جشنواره آثار را دریافت خواهد کرد و پس از آن تا 7 دی ماه بازبینی و داوری ها انجام می شود و در نهایت اختتامیه این جشنواره در 18 دی ماه سال جاری در شب ولادت حضرت محمد (ص) برگزار می گردد.

مدیر فرهنگسرای ترافیک مشهد خاطر نشان کرد: کلیه آثار ارزشمندی که به بخش نهایی جشنواره برسند مورد بهره برداری در فضاهایی همچون بیلبردهای شهری، نگارخانه ها، آموزشگاه های رانندگی، مراکز ترخیص خودرو، قطار شهری و  مساجد کل کشور قرار می گیرد.

وی دو موضوع اولین جشنواره ملی ترافیک کشور را ایمنی راکبان موتور سوار و عجله نکردن عنوان کرد و ادامه داد: کلیه آثار ارسالی به این جشنواره باید منطبق با این دو موضوع باشند و آثاری که خارج از این دو قالب ارائه گردند در جشنواره شرکت داده نمی شوند.

اسکندری نژاد در پایان اظهار داشت: معاونت هنری اداره کل ارشاد خراسان رضوی، پلیس راهور و سازمان ترافیک شهرداری مشهد نهادهای مشارکت کننده با فرهنگ سرای ترافیک مشهد برای برگزاری این جشنواره هستند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *