صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / گزارشی از نشست خبری معاون خدمات شهری شهرداری مشهد/بازار خودرو مشهد به مجیدیه منتقل می شود
طراحی سایت در مشهد

گزارشی از نشست خبری معاون خدمات شهری شهرداری مشهد/بازار خودرو مشهد به مجیدیه منتقل می شود

گروه مدیریت شهری: ظهر امروز نشست خبری خلیل الله کاظمی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد و سازمان های حت نظر این معاونت از سلسله نشست های گزارش یک ساله شهرداری مشهد برگزار شد.

در این نشست خلیل الله کاظمی گفت: افزایش کیفیت و بهره وری در انجام فعالیت های جاری این معاونت همراه با کاهش هزینه و توسعه فعالیت های عمرانی، شبکه فعالیت های ما را تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: سرانه فضای سبز مشهد نزدیک به 12 متر رسیده است و در طول سال گذشته حدود 50 هکتار توسعه فضای سبز داشته ایم که احداث 36 پارک محلی از جمله اقدامات شهرداری مشهد در این مسیرا می باشد.

کاظمی تصریح کرد: عملیات اجرایی پارک موضوعی مینیاتور با وسعت 8 هکتاری  و پارک دانش با حدودا 6 هکتار در حال انجام است.

معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ضمن بیان اینکه دفع پسماند مشهد در جاده نیشابور متوقف شده است، اذعان داشت: اولین مرکز پالایش هوای زیست محیطی مشهد تاسیس شده است و این مرکز به صورت آنلاین آلودگی هوای شهر را رصد می کند تا در مواقع لازم مردم و مسئولین را آگاه نماید تا شهر به شرایط بحران نرسد.

در ادامه این نشست احمد رضا سلامی رئیس سازمان پارک ها و فضای سبز مشهد بیان کرد: تامین منابع آبی جهت توسعه فضای سبز، پیگیری پروژه کمبرند سبز و توسعه فضای سبز شهر مشهد با مشارکت مردم و دستگاه های دولتی سه موضوع مهم و مورد توجه سازمان پارک ها و فضای سبز شهر مشهد است که آنها را پیگیری می کنیم.

همچنین قربانی مدیر عامل سازمان میادین میوه و تر و بار و ساماندهی مشاغل شهری در خصوص وضعیت بازار خودروی مشهد گفت: بازار خودرو در نمایشگاه بین المللی باعث معظل ترافیک شده است لذا زمینی را به وسعت 20 هکتار در بولوار مجیدیه مشهد در نظر داریم تا بازار خودرو به آن مکان منتقل شود.

وی همچنین از نصب تابلوهای تبلیغاتی غیرمجاز در سطح شهر مشهد گلایه کرد و اذعان داشت: برخی از صاحبان املاک بخش خصوصی بدنه ساختمان خود را در اختبار تبلیغات بخش خصوصی قرار می دهند و برخی دیگر در شهر مشهد اقدام به نصب تابلوهای تبلیغاتی غیرمجاز می کنند که تذکرات لازم به این افراد داده شده است و هماهنگی لازم جهت جمع آوری تابلوها صورت گرفته است.

در این جلسه آتش باد دوم “حسن جعفری”  مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد اظهار داشت: علی رقم محدودیت های ترافیکی زیاد در شهر مشهد، زمان رسیدن  آتش نشانی مشهد به محل حریق کاهش یافته و در حال حاضر میانگین ما 4 دقیقه و 18 ثانیه است و در بخش حادثه میانگین 5 دقیقه و 9 ثانیه را داریم.

وی ضمن بیان اینکه میانگین زمان اطفاء حریق 4 دقیقه و 58 ثانیه می باشد، افزود: طی یک سال گذشته 31 خودرو عملیاتی به دستگاه های ما اضافه شده است و 5 بالابر حرفه ای برای اطفای حریق ساختمان های مرتفع از خارج کشور وارد مشهد می شود.

در پایان این نشست خلیل الله کاظمی در پاسخ به سوال مشهد تریبون در خصوص عدم خدمت دهی شهرداری منظقه 12 به محور منفصل شهری بین کال زرکش تا اکبرآباد، وجود هرگونه تفاهم نامه ای که شهرداری مشهد را مکلف به خدمت دهی به این منطقه کرده باشد را رد کرد و اذعان داشت: سیاست ما بر توسعه افقی شهر مشهد نیست.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *