صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / سهم 380 میلیارد تومانی شهرداری تنها از دو پروژه در شهر مشهد
طراحی سایت در مشهد

سهم 380 میلیارد تومانی شهرداری تنها از دو پروژه در شهر مشهد

گروه مدیریت شهری : صبح امروز نشست خبری ابولفضل انتظاری معاون مالی و اداری شهرداری مشهد در در ساختمان مرکزی شهرداری مشهد برگزار شد.

در این جلسه ابولفضل انتظاری معاون مالی و اداری شهرداری مشهد گفت : درآمد های پایدار شهرداری مشهد در 6 ماه اول سال 1393 مبلغ 300 میلیارد تومان بوده که این مبلغ برای مدت مشابه سال گذشته 200 میلیارد تومان براورد شده است.

وی سهم شهرداری بر مالیات بر ارزش افزوده، عوارض نوسازی و شهری، عوارض خودرویی و کسب و پیشه و عوارض ساختمانی را منابع مهم درآمد های پایدار شهرداری دانست و بیان کرد: سهم شهرداری مشهد برای صدور پروانه فقط در یک پروژه در منطقه 10 مشهد 200 میلیارد تومان است که مطمئنا چنین پروژه ای باعث گردش اقتصادی زیادی در شهر مشهد می شود و  سرمایه این پروژه در صورت قطعی شدن، از تهران به مشهد منتقل می شود.

انتظاری سهم شهرداری از محل اجرای یک پروژه دیگر در منطقه 1 (جانباز جنوبی پشت بانک صادرات) را 180 میلیارد تومان دانست و اظهار داشت: تقاضاها در مورد پروژه های تجاری 43 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است و بسیاری از سرمایه گزاران به سمت ساخت وسازهای مسکونی رفته اند.

معاون مالی و اداری شهرداری مشهد آخرین محاسبه در خصوص طلب شهرداری از آستان قدس بابت پرداخت عوارض این نهاد را 10 میلیارد تومان عنوان کرد و تصریح کرد: طبق نامه نگاری با اداره کل قوانین مجلس و اسناد موجود، شهرداری مشهد مدعی است که معافیت عوارض آستان قدس طبق قانون سال 86 لغو شده است.

انتظاری ضمن تاکید براینکه دولت در سال گذشته تنها 105 میلیارد تومان از 270 میلیاردتومان مورد نظر را به شهرداری کمک کرده، اذعان داشت: از ابتدای سال 93 دولت تنها 45 میلیارد تومان به شهرداری مشهد کمک کرده است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *