صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / گزارشی از آیین اختتامیه جشنواره فیلم های کود و نوجوان مشهد/ جشنواره ای با 4000 بازدید کننده
طراحی سایت در مشهد

گزارشی از آیین اختتامیه جشنواره فیلم های کود و نوجوان مشهد/ جشنواره ای با 4000 بازدید کننده

سرویس سینما: امشب آیین اختتامیه جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان مشهد مقدس در مجموعه سینمایی شهید اصغر زاده برگزار شد.

در این مراسم فرزین جیرانی دبیر ستاد اجرایی جشنواره گفت: در 4 روز برگزاری جشنواره، نزدیک به 4000 نفر از فیلم های جشنواره فیلم های کودکان و نوجوانان مشهد بازدید کردند که به دلیل استقبال زیاد برخی از فیلم ها بیش از یک مرتبه پخش گردید.

وی افزود: با توجه به استقبال کودکان و نوجوانان مشهدی با اداره آموزش و پرورش استان خراسان رضوی همماهنگی لازم صورت گرفت تا دانش آموزان مقاطع مختلف به صورت منظم از فیلم های جشنواره دیدن نمایند.

جیرانی در پایان سخنان خود از مهدی مسعود شاهی دبیر جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوان، سعید سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی، حمید طباطبایی معاون هنری و سینمایی استان خراسان رضوی، حسین شادکام معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد و مهدی رضوی کیا مدیر کل روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری مشهد به دلیل حمایت و پشتیبانی از جشنواره فیلم های کودک و نوجوان مشهد قدردانی نمود.

در ادامه مسعود مرادشاهی دبیر بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان گفت: جشنواره امسال با سالهای گذشته تفاوت های زیادی داشت.

وی افزود: برای اولین بار این جشنواره در مشهد برگزار گردید و همه می دانیم مشهد پایتخت دین و دیانت است لذا مشهد می تواند در برگزاری یک جشنواره دینی در کشور پیشتاز باشد.

مسعودشاهی ضمن بیان اینکه پیشنهاد جذب خیر برای سینمای کودک و نوجوان بسیار می تواند کمک کننده باشد، اذعان داشت: باید در حوزه کودک و نوجوان فیلم هایی در شان نظام جمهوری اسلامی ایران بسازیم.

وی پس از بیان اینکه در اصفهان استقبال بسیاری خوبی از این جشنواره صورت گرفت، بیان کرد: جشنواره فیلم کودک و نوجوان اصفهان در حد جهانی و به شکلی کلاسیک برگزار شد.

مسعود شاهی تصریح کرد: اندیشه ها و پشتوانه های فرهنگی خود را باید با کمک هنرمندان جوان تبدیل به فیلم نماییم تا سرنوشت بچه های این سرزمین با تاثیر از دیدن این فیلم ها رقم بخورد.

دبیر جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان خاطر نشان کرد: باید فیلم های بسازیم تا کودکان و نوجوانان ما در آینده در دست قدرت های جهانی نباشند و از شرافت فرهنگی ما دور نشوند.

وی ضمن بیان اینکه سیاست جدید تیم مدیریت بنیاد سینمایی فارابی توجه ویژه به سینمای کودک و نوجوان است، اظهار داشت:درباره کودکان فیلم ساختن تنها کافی نیست و اگر فیلم ها برای کودکان باشند مانند جشنواره امسال اصفهان کودکان در سالن سینما با فیلم ارتباط خوبی برقرار می کنند.

گفتنی است در این پایان این مراسم از حسین شادکام معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد به دلیل تلاش های همه جانبه مدیریتی جهت ارتقا فرهنگ شهر مشهد و حمایت از برنامه های فرهنگی تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم همچنین از تارخ دیانتیان بازیگر مشهدی فیلم تبسم گرگ که در جشنواره اصفهان جایزه بازیگری ردیافت کرده است، قدردانی شد.

در این مراسم همچنین  از وحید تفریحی از روزنامه خراسان، سرور هادیان از روزنامه قدس، جواد اشکذری از روزنامه شهرآرا، مهدیه قمری از خبرگزاری فارس و سروش فرخ نیا از سایت مشهد تریبون به دلیل تلاش در جهت پوشش اخبار جشنواره قدردانی شد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *