صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / تبسم گرگ به جشنواره فیلم های کودک و نوجوان راه یافت/فیلمی جشنواره پسند نه گیشه پسند!
طراحی سایت در مشهد

تبسم گرگ به جشنواره فیلم های کودک و نوجوان راه یافت/فیلمی جشنواره پسند نه گیشه پسند!

سرویس سینما: فيلم سينمايي «تبسم گرگ» به کارگرداني جواد عليزاده و تهيه کنندگي ابراهيم اصغري از مشهد توانست به جمع ۱۲فيلم بلند ويديويي هشتمين جشنواره بين المللي فيلم هاي کودک و نوجوان در اصفهان راه يابد.

تبسم گرگ پشت در جشنواره فیلم فجر ماند و هرگز به این جشنواره مهم راه نیفت اما حال این فیلم از شهر مشهد به یک رویداد مهم یعنی جشنواره بین المللی فیلم های کودک و نوجوان راه یافته است.

26 بهمن 1392 بود که این فیلم در حاشیه برگزاری یازدهمین جشنواره فیلم فجر مشهد در سینما اصغرزاده اکران گردید و پس از آن جلسه نقد آن برگزار شد.

در این جلسه جواد علیزاده کارگردان فیلم تبسم گرگ بیان کرد:ذهنیت من برای فیلم سازی در فضاهای غیر شهری شکل گرفته است و به دنبال ساخت فیلم در لوکیشن های خارج از شهر هستم. در ابتدا من در روستاهای کلات گشت و گذاری داشتم و به اهمیت مسئله معیشت عشایر در آن منطقه رسیدم و اینگونه بود که قصه فیلم را تعریف کردم.

لیلا برخورداری از بازیگران مطرح سینما که در فیلم تبسم مرگ هم بازی می کرد در این جلسه حضور داشت.

برخورداری در خصوص فیلم تبسم مرگ بیان کرد:کم لطفی به مراکز استان ها در جشنواره امسال صورت گرفته است. اکثر فیلم ها در فضای آپارتمانی و شهری ساخته می شود ولی این فیلم  به محیط زیست که یک موضوع جهانی است پرداخته است و متاسفانه به آن توجه لازم نشده است.

وی ادامه داد: من برای نقش مارال در فیلم “تبسم گرگ” که نقش یک زن  لال است خیلی زحمت کشیدم و برای بهتر شدن نقش به انجمن ناشنوایان رفتم و رفتار افراد حاضر در آن مکان را بررسی کردم. همچنین چند روز زودتر از شروع فیلمبرداری به کلات رفتم و شرایط و آداب و رسوم آن منطقه را از نزدیک مورد ارزیابی قرار دادم.

اما لیلا برخورداری در خصوص راه یابی این فیلم به جشنواره های مهم در گفت وگو با مشهد تریبون پیش بینی درستی کرده بود.

برخورداری در همان زمان در گفت و گو با خبرنگار حوزه سینما سایت خبری تحلیلی مشهد تریبون گفت: امسال فیلم های اول جشنواره فجر خیلی زیاد بودند. ۷۰ یا ۸۰ فیلم داوری شدند که انصافا خیلی از فیلم های اولی هم کارهای قوی ای بودند.ابراهیم اصغری خیلی تلاش کرد که این فیلم وارد جشنواره بشود که متاسفانه اینگونه نشد.علت این عدم گزینش می تواند تعداد بالای فیلم های ورودی باشد و من فکر می کردم این نوع کار باید در جشنواره ای  مثل فجر مورد اقبال قرار گیرد. زیرا این نوع کار برای گیشه نیست و بیشتر یک فیلم جشنواره پسند محسوب می شود.از علل دیگر هم می توان به مسائل فنی یا نوع نگاه داوران اشاره کرد.

Picture8

وی ادامه داد: این فیلم یک مشکلی در صدا گذاری دارد که من به جواد علیزاده گفته ام که اصلاح شود. همچنین در پایان بندی مشکلاتی را دارد که امیدوارم برطرف شده و در نهایت با  رفع این ایرادات بتوانیم شاهد اتفاقات خوبی برای این فیلم باشیم و این فیلم به اکران عمومی با جشنواره های مختلف راه پیدا کند.زیرا این فیلم گیشه پسند نیست و باید در جشنواره خود را بیشتر نشان دهد.

گفتنی است این نظر  لیلابرخورداری در زمینه راه یابی این فیلم به جشنواره ها محق گردید و این فیلم توانست به جمع ۱۲فيلم بلند ويديويي هشتمين جشنواره بين المللي فيلم هاي کودک و نوجوان در اصفهان راه يابد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *