صفحه اصلی / فرهنگی / معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:متولی فرهنگ تنها ارشاد نیست
طراحی سایت در مشهد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی:متولی فرهنگ تنها ارشاد نیست

گروه فرهنگی: دکتر سید محسن صادقی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در جلسه صمیمانه بامدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونین با وی ،  فرهنگ را حوزه پرچالش خواند و افزود: با مطالعه آسیب های فرهنگ عمومی استان ، انتظار می رود بیش از گذشته باید به فرهنگ عمومی نگاه جدی تری داشته باشیم.
وی در ادامه تصریح کرد : در حوزه فرهنگ نیازمند برنامه ریزی و اولویت بندی هستیم و ضروری است از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی طرح ها و پیشنهادات بنیادی و ماندگار را پیشنهاد شود.
دکتر صادقی ادامه داد : اهتمام دولت تدبیر و امید گسترش و صیانت از فرهنگ ایرانی و اسلامی است بنابراین ضروری است در اولویت های کاری خود نگاه ویژه ای  به این مهم داشته باشیم و در نشر فرهنگ اسلامی و ارزش‌های دینی و ملی تلاش کنیم .
وی با تاکید برآنکه متاسفانه در کشور مدیریت فرهنگی واحد وجود ندارد افزود : متولی فرهنگ تنها ارشاد نیست اما تنها دستگاهی که در خصوص فرهنگ مورد سوال واقع می شود که این در شرایطی است که این مجموعه اختیار نظارت بر فعاليت سازمان هاي مردم نهاد  “سمن ها  و NGO” را که نقش بزرگی در فرهنگ دارند را ندارد .
دکتر صادقی با تاکید برآنکه جلسات شورای فرهنگ عمومی در استان هر ماه یکبار به طور منسجم و مرتب برگزار خواهد شد گفت : برپایی منظم جلسات شورای فرهنگ عمومی نیازمند دستورکار ها و راهکار ها و نیز مطالعات منسجم از سوی دبیرخانه است ضروری است این مطالعات در جلسات شورای فرهنگ عمومی بحث شود ومصوبات آن اجرایی گردد.
معاون سياسي و امنيتي استاندار خراسان رضوي تاكيد كرد: كاهش رتبه استان در جرايم هدف اصلي ما در حوزه معاونت سیاسی و اجتماعی است که این با دستورالعمل ها خوب و اجرای مصوبات توسط جلسات شورای فرهنگ عمومی محقق خواهد شد.

وی در ادامه افزود : در کشور و خارج از مرزها خیرین زیادی وجود دارند که به دلیل میل به زادگاه حاضر هستند در حوزه فرهنگی فعالیت کنند بنابراین ضروری است این شرایط را دراستان فراهم کنیم .

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *