صفحه اصلی / فرهنگی / اختتامیه جشنواره شعر رضوی برگزار شد/جایزه ویژه به منیژه درتومیان رسید
طراحی سایت در مشهد

اختتامیه جشنواره شعر رضوی برگزار شد/جایزه ویژه به منیژه درتومیان رسید

گروه فرهنگی: امروز عصر اختتامیه جشنواره شعر رضوی مشهد همراه با تقدیر از برگزیدگان جشنواره های شعر رضوی شهرستان ها در تالار عروسکی مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) برگزار شد.

در این مراسم یوسف امینی مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد گفت: خوشبختانه در این جشنواره مورد استقبال بسیار خوب اهالی شعر قرار گرفت و در مجموع 180 شعر به دبیرخانه جشنواره واصل شد.

وی ادامه داد:هدف این جشنواره آشنایی مردم با سیره و رفتار امام رضا (ع) است و باید همه تلاش کنیم تا از مرحله شناخت توصیفی این بزرگوار عبور نماییم و رفتار عملی این بزرگوار را در زندگی خود پیاده نماییم.

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد افزود: توجه به عقلانیت و خردورزی، ساده زیستی و روش مناسب برخورد با مخالفین از ویژگی های بارز امام رضا (ع) بوده و این جشنواره بهانه ای برای توجه بیشتر به زوایای زندگی آن حضرت است.

پس از سخنان امینی، برخی از برگزیدگان جشنواره به پشت تریبون رفتند و اشعار خود را قرائت کردند.

در این بخش  منیژه درتومیان از مشهد، کریم علیزاده از جوین، نازنین مریم عمارلو از نیشابور، حمیده غوریان از مشهد، مرضیه داوری از کاشمر، علی حاتمی از مشهد، مهدی محمدی از سبزوار و نوشین داوری  اشعار خود را قرائت کردند که در پایان مورد تشویق حضار در سالن قرار گرفتند.

گفتنی است در این مراسم استاد رضا شکوهی و امیر برزگر خراسانی  حضور داشتند که هر کدام چند دقیقه ای برای جمعیت به شعرخوانی پرداختند.

اما  در بخش اهدای جوایز در بخش مشهد آقایان علی حاتمی، مصطفی توفیقی، حمیده غفوریان، نوشین داوری و سید حسین سیدی به عنوان افراد برگزیده معرفی شدند و در بخش نفرات ممتاز منیژه درتومیان، جواد شیخ الاسلامی و موسی عصمتی به تریتب نفرات اول تا سوم شدند.

همچنین در بخش استانی از نازنین مریم عمارلو، حسن خدابخشی، غلامحسین نعیمی و مرضیه داوری تقدیر به عمل آمد و جایزه ویژه جشنواره به منیژه درتومیان رسید.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *