صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / کمک به شورای اسلامی شهرستان مشهد در انتظار لایحه شهرداری/ محمد رضا دیمه کار:شورای شهرستان مشهد فعالیت های بسیار خوبی در حاشیه شهر انجام داده است
طراحی سایت در مشهد

کمک به شورای اسلامی شهرستان مشهد در انتظار لایحه شهرداری/ محمد رضا دیمه کار:شورای شهرستان مشهد فعالیت های بسیار خوبی در حاشیه شهر انجام داده است

مدیریت شهری: صبح امروز سی و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد (َشورای چهارم) در تالار جلسات شورا در شهرداری مرکز برگزار شد.

دستور اول این جلسه مربوط به وضعیت بودجه شورای اسلامی شهرستان مشهد برای سال 1393 بود که در این رابطه نظریه کمیسیون برنامه، بودجه و فناوری اطلاعات و امور اداری شورا بررسی شد.

این نظریه آورده بود :

_____________________________________________________

1- شهرداری مشهد تا سقف 100 میلیون تومان لایحه کمک به شورای اسلامی شهرستان مشهد را تهیه و به شورای شهر ارائه نماید.

2- بعضی از فعالیت های اجرایی شورای اسلامی شهرستان مشهد در قالب پروژه پیشنهاد گردد تا شهرداری مشهد در جهت کمک به رفع مشکلات ناشی از حاشیه شهر که آثار سوء آن شهر مشهد را نیز شامل می شود کمک لازم را در این خصوص انجام دهد.

_____________________________________________________

پس از قرائت این نظریه نظرات مختلف مطرح شد:

ابتدا محمد سهیلی رئیس کمسیون برنامه و بودجه گفت: با توجه به فعالیت های جدی شورای شهرستان مشهد بودجه آنها نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده و تا سقف 100 میلیون تومان طبق نظریه می توانیم به آنها کمک داشته باشیم.

سپس شهردار مشهد اذعان داشت: ما برای کمک به شورای اسلامی شهرستان مشهد هیچ مشکلی نداریم اما اجرای پروژه اساسا کار شورا نیست و پروژه ها را باید شهرداری انجام دهد ولی برای بودجه جاری کمک می کنیم.

وی افزود: بودجه ای متمرکز در اختیار شورای عالی استان ها می باشد که اعضای شورای شهرستان باید به دنیال سهم خود از آن بودجه نیز باشند.

در ادامه علی اصغر لطفی نائب رئیس کمیسیون اقتصادی و مشارکت ها سوالی را در خصوص میزان حقوق اعضای شورای شهرستان و هزینه درخواستی برای مصرف سوخت مطرح کرد.

سپس حسن قدیری طرقی عضو شورای شهر مشهد موافقت خود را برای کمک به شورای شهرستان در قالب کمک غیر نقدی اعلام کرد که خلیل موحدی نیز این نظر را تایید کرد.

پس از آن محمد رضا دیمه کار خزانه دار شورای شهر خاطر نشان کرد: شورای شهرستان مشهد متشکل از اعضای کل شوراهای شهرستان است و تقویت این شورا تقویت روستاها و بخش ها است.

وی افزود: بخشی از مشکلات شهر مشهد به دلیل عدم ساماندهی مناسب روستاها و بخش های اطراف شهر مشهد است و در حال حاضر شورای شهرستان با روستاگردی به دنبال ساماندهی امور است لذا تقویت آنها ضروی است.

عضو کمیسیون فنی و عمران شورای شهر افزود: شهرداری می تواند در پروژه های تحقیقاتی شورای شهرستان مشهد نقش کمک کننده داشته باشد ضمن آنکه شورای اسلامی شهرستان مشهد در طول یک سال گذشته فعالیت های بسیار خوبی در حاشیه شهر انجام داده و این فعالیت های خوب در حاشیه سفر رئیس جمهور و هیات دولت به شهر مشهد نمایان شد.

دیمه کار در پایان سخنان خود خواستار افزایش دوبرابری بودجه پیشنهادی شورای شهرستان مشهد شد.

سپس خلیل موحدی بیان کرد که یکی از اعضای شورای شهرستان مشهد به بنده گفته است که این رقم ها غیر واقعی است و از این بودجه گلایه کرده است.

در ادامه حسین جهانبخش عضو شورای شهر و شورای شهرستان مشهد گفت: شورای شهرستان مشهد دارای چهره های جوان و فعال است و کل جلسات این شورا در یک سال گذشته 4 برابر دوره اول است.

وی افزود: تنها یک بخش در شورای شهرستان مشهد 400 هزار نفر جمعیت دارد و برخی روستاها در شهرستان مشهد 30 هزار نفر جمعیت دارند لذا کار برای ساماندهی امور در این شهرستان بسیار سنگین است و اگر اعضای شورا بخواهند دهگردشی کنند و فقط در ماه به دو روستا سر بزنند هزینه بالایی می برد .

وی ضمن بیان اینکه شورای شهرستان مشهد می تواند بازوی اجرایی شورای شهر باشد، افزود: فعالیت شورای شهرستان مربوط به حاشیه حاشیه شهر است که باید به آن توجه ویژه شود.

در ادمه عامری فرد عضو شورای شهر از بصیری پور نماینده شوراهای استان در شورای عالی استان ها خواستار توضیحی در خصوص کمک مابع شورای عالی به شورای شهرستان شد که بصیری پور اعلام کرد که بودجه ای که به شورای استان خراسان رضوی می رسد حتی برای همین شورا کافی نیست و شورای عالی بودجه ای برای شهرستان ها در نظر نمی گیرد.

سپس جواد ستاری عضو کمسیون خدمات شهری با توجه به وجود هزینه دیدار با خانواده شهدا در بودجه پیشنهادی اعلام کرد: من به عنوان یک عضو خانواده شهید اعلام می کنم که هیچ کسی حاضر نیست که از بودجه بیت المال از این دیدارها برگزار شود ولی فی نفسه این کار خیلی خوب است.

سپس حسنعلی اخلاقی عضو کمیسیون فرهنگی مخالفت خود را با بودجه اعلام کرد و خواستار تهیه لایحه توسط شهرداری شد.

پس از آن انتظاری هروی رئیس شورای شهر کلیات این نظریه را به رای گذاشت که با رای اکثریت تصویب شد و مققر گردید شهرداری برای جلسه آینده شورا لایحه ای در این خصوص به شورای شهر ارائه نماید.

 

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. لطفا بودجه دیدار با خانواده شهدا را که اقای ستاری اعلام کرده است اعلام نمایید تا ما هم بدانیم ایا برای این خانواده هم کاری میخواهد بشود یا سو استفاده از نام انان است اعضای شورای شهرستان مشهد چه کسانی هستندلطفا معرفی کنید تا این شورا را بیشتر بشناسیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *