صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / موافقت دولت با یکصد میلیارد ریال اعتبار برای توسعه کمربند سبز مشهد
طراحی سایت در مشهد

موافقت دولت با یکصد میلیارد ریال اعتبار برای توسعه کمربند سبز مشهد

سرویس خبر: جلسه هیأت دولت روز یکشنبه به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رییس‌ جمهوری در مشهد مقدس برگزار شد و مهم‌ترین مسایل روز کشور از سوی اعضای دولت مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه تعدادی از پیشنهادهای دستگاه‌های اجرایی پس از بحث و بررسی، به تصویب هیأت وزیران رسید.تصویب سند ملی راهبردی احیا، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده ناکارآمد شهری از جمله مصوبات جلسه امروز هیأت دولت بود.با تصویب دولت، وزارت راه و شهرسازی موظف شد با همکاری وزارتخانه‌های کشور، نیرو و معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌ جمهوری و سازمان حفاظت محیط زیست نسبت به تهیه طرح احیا و بازسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد مشهد با لحاظ جنبه‌های عمران شهری، فرهنگی و اجتماعی و زیست محیطی در مدت یک ماه اقدام نماید.
هیأت وزیران همچنین با اختصاص مبلغ یکصد میلیارد ریال اعتبار برای توسعه کمربند سبز شهر مشهد موافقت کرد.
افزایش سرمایه صندوق حرم‌های مطهر تا سقف هزار میلیارد ریال نیز از دیگر مصوبات هیأت وزیران بود.
با تصویب دولت مبلغ یکهزار و 600 میلیارد ریال بابت تسویه‌خانه فاضلاب شهر مشهد و بهسازی و احیای رودخانه کشف رود در مدت سه سال از سال 1394 اختصاص یافت.
در این جلسه همچنین اصلاح آیین‌نامه توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز نیز توسط اعضای دولت به تصویب رسید.
تهاتر مبلغ 40 میلیارد تومان از بدهی وزارت مسکن و شهرسازی به پیمانکاران در اجرای پروژه محور درگز، کبکان، دوغایی، قوچان از محل بند (ر) تبصره (3) قانون بودجه سال 1393 کل کشور نیز از دیگر مصوبات جلسه هیأت وزیران بود.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *