صفحه اصلی / هنر / اسدخانی:رابطه دست اندرکاران صنعت نشر مشهد با طراحان در سطح مناسبی نیست
طراحی سایت در مشهد

اسدخانی:رابطه دست اندرکاران صنعت نشر مشهد با طراحان در سطح مناسبی نیست

گروه هنرهای تجسمی: کارگاه از خلاقیت به فرم با تدریس محراب اسدخانی از سری کارگاه های پیوسته طراحی جلد کتاب در خانه هنرمندان مشهد برگزار شد.

در حاشیه این کارگاه محراب اسدخانی به خبرنگار ما گفت: در کارگاه خلاقیت به فرم طراحان جلد کتاب با توجه به محتوا و متن کتاب، سبکی را برای اجرا انتخاب می نمایند.

وی ادامه داد: تایپ و گرافی، تصویر سازی، فتوگرافیک و حالت های ترکیبی از سبک های مورد استفاده طراحان هستند که هر طراح باید با توجه به نوع ایده شکل گرفته در ذهن، امکانات سخت افزاری و توانایی فردی بهترین سبک را انتخاب نماید.

این کارشناس ارشد گرافیک اذعان داشت: در ابتدای کارگاه نمونه های موفقی از طراحی جلدهای کتاب که توسط اساتید صورت گرفته است را به هنرجویان ارائه دادیم و از آنها خواستیم تا ایده های خود را با تجزیه و تحلیل این آثار بیان کنند.

وی تصریح کرد: در این کارگاه هنرجویان را با جلد کتاب و اقتضائات بصری آن آشنا کردیم و آنها کیفیت استفاده از ابزارهای مختلف تصویری را تجربه نمودند.

اسدخانی ضمن بیان اینکه شهر مشهد در طراحی گرافیک دارای پتانسیل بالایی است، بیان کرد: متاسفانه فضای شکوفا شدن آثار هنرمندان ما در این زمینه در شهر مشهد فراهم نیست زیرا تعداد موسسات فعال کمی در زمینه انتشارات در شهر مشهد نسبت به تهران وجود دارد و رابطه دست اندرکاران صنعت نشر شهر مشهد با طراحان در سطح مناسبی نیست.

این مدرس گرافیک در مراکز آموزش عالی افزود: یکی از اهداف برگزاری سلسله کارگاه های پیوسته طراحی جلد کتاب ایجاد ارتباط مثبت و سازنده بین ناشرین و هنرمندان است که در تلاش هستیم با حضور فعال ناشرین و همکاری آنها این نقیصه را برطرف نماییم.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *