صفحه اصلی / فرهنگی / مسگرانی: دبیرخانه دائمی انتخاب کتاب سال استان خراسان رضوی تشکیل می شود
طراحی سایت در مشهد

مسگرانی: دبیرخانه دائمی انتخاب کتاب سال استان خراسان رضوی تشکیل می شود

گروه فرهنگی: معاون فرهنگی و مطبوعاتی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی از تشکیل دبیرخانه دائمی انتخاب کتاب سال استان خبرداد.
حسین مسگرانی، معاون فرهنگی و مطبوعاتی در نشست برنامه ریزی یازدهمین دوره انتخاب کتاب سال اظهار داشت:  امسال سعی کرده ایم در بخش سیاست گذاری و برنامه ریزی دبیرخانه انتخاب کتاب سال از همه نظرات کارشناسان در ابعاد مختلف از جمله نویسندگان، ناشران مطبوعات و … بهره مند شویم لذا بدین منظور اتاق فکری را با هدف استفاده از نظرات و پیشنهادات تشکیل دادیم که به یاری خداوند امروز شاهد برپایی آن هستیم.
وی آغاز به کار دبیرخانه یازدهمین انتخاب کتاب سال را تیرماه سال جاری دانست و افزود: از ابتدای فعالیت این دبیرخانه تا کنون 693 عنوان کتاب اخذ شده است که بیشترین سهم از آن کتب با حوزه دین و دین پژوهی است.
مسگرانی با اشاره به اینکه 110عنوان کتاب در بخش ترجمه به دبیرخانه ارسال شده است ادامه داد: در بخش ادبیات 157 عنوان، در بخش کلیات و علوم اجتماعی 98 عنوان، در حوزه علوم تربیتی و روانشناسی 42 عنوان،هنر 5 عنوان و کودک و نوجوان 51 عنوان بود.
وی ادامه داد: کتاب هایی مورد پذیرش دبیرخانه قرار گرفت که توسط ناشران استان خراسان رضوی به چاپ رسیده، چاپ اول بوده و در دوره زمانی سال 92 تا پایان خرداد93 به چاپ رسیده بود.
 00000000000
مسگرانی افزود: آثار دیگری در بخش ویژه شامل، شعارسال (اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی)، سبک زندگی ایرانی اسلامی فرهنگ بومی خراسان، دفاع مقدس و ایثار و شهادت نیز به دبیرخانه ارسال شده است.
مسگرانی افزود: در بخش کتاب کودک و نوجوان نیز توجه به محورهایی چون تعلیم وتربیت، خلاقیت، افزایش انگیزه، شیوایی نثر، رعایت قواعد نگارشی مدنظر داوران می باشد.
وی با بیان اینکه ناشران خراسانی به سمت تخصصی کار کردن پیش رفته اند افزود: متاسفانه به دلیل مشکلات اقتصادی در حوزه ناشران تیراژکتاب ها کاهش پیدا کرده و شیوه فعالیت ناشران به نوعی به سوی تخصصی کار کردن با تیراژ پایین هدایت شده است .
وی ادامه داد: امسال نیز مانند سنوات گذشته سعی کرده ایم یازدهمین دوره انتخاب کتاب سال استان  را با شانزدهمین نمایشگاه کتاب مشهد پیوندی برقرار کنیم ودر این ایام این مراسم را برگزار نماییم و در این راستا پذیرای تمامی پیشنهادات در راستای بهتر برگزار کردن انتخاب کتاب  امسال هستیم .
دبیر انتخاب کتاب سال استان از تشکیل دبیرخانه دائمی خبر داد و افزود: به دلیل ارتباط بیشتر نویسندگان و ناشران این دبیرخانه را در مرکز استان راه اندازی خواهیم کرد.

مسگرانی از برگزاری اولین دوره جشنواره کتاب زندگی در استان گفت و افزود: در این جشنواره بخش های مختلفی از جمله داستان، عکس، فیلم  و…. دیده شده است که اطلاع رسانی خواهد شد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *