صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / پیگیری های مشهد تریبون و پاسخ های هیات رئیسه شورای شهر/چرا صورت جامع درآمد و هزینه های شهرداری منتشر نمی شود؟
طراحی سایت در مشهد

پیگیری های مشهد تریبون و پاسخ های هیات رئیسه شورای شهر/چرا صورت جامع درآمد و هزینه های شهرداری منتشر نمی شود؟

گروه مدیریت شهری: طبق آئین‌ نامه اجرائی تشکیلات، انتخابات داخلی و امور مالی شوراهای اسلامی شهرها انتشار صورت تأیید شده جامع درآمد و هزینه شش ماهه شهرداری برای اطلاع عموم و ارسال نسخه‌هائی از آن به وزارت کشور یکی از وظایف رئیس شورای هر شهر است.

نزدیک ۱ سال از عمر شورای چهارم می گذرد و به صورت رسمی هم از ۶ ماه اول کار شورا مدت زیادی گذشته است اما تاکنون رئیس شورای چهارم شهر مشهد صورت تأیید شده جامع درآمد و هزینه شش ماهه شهرداری مشهد را برای عموم منتشر نکرده است.

این در حالی است که در بند ۱۰ ماده ۷۱ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور این موضوع به صراحت بیان شده است.

این تاخیر در ارائه صورت موجب شکل گیری این سوال در اذهان می شود که چرا تاکنون صورت تأیید شده جامع درآمد و هزینه شش ماهه شهرداری منتشر نشده است؟ آیا این صورت دارای ابهاماتی است یا علت دیگری در میان است.

در همین زمینه عامری فرد خزانه دار شورای شهر و عضو هیات رئیسه این شورا به خبرنگار مشهد تریبون گفت: در حال تدوین بودجه  هستیم و تصویب بودجه ها در صحن علنی صورت می گیرد و اطلاع رسانی لازم هم صورت می گیرد.

وی ادامه داد: بودجه دوره گذشته و تفریغ بودجه را هم اطلاع رسانی کردیم همچنین باید توجه داشت که کلیات بودجه های سال جدید  در صحن علنی تصویب شد و اطلاع رسانی لازم نیز صورت گرفت.

خزانه دار شورای شهر مشهد بیان کرد: به امید خدا گزارشات ریز و نوع هزینه کرد را هم به مردم ارائه می دهیم ضمن آنکه صورت جامع  درآمد و هزینه ها  آخر سال گذشته منتشر شد که از درآمد 2500 میلیاردی  1500 میلیارد محقق شد و شما مطمئن باشد که آن مقداری که محقق گردد به سمع و نظر مردم می رسد.

عامری فرد توضیحات خوبی را ارائه داد اما به واقع مطالبه قاونی قانون جامع شوراها انتشار صورت جامع کامل درآمد و هزینه شهرداری در هر شش ماه را مطالبه می کند که تاکنون شورای چهارم پس از حدود یک سال فعالیت رسمی آن را منتشر نکرده است.

در همین زمینه از سرویها رئیس شورای شهر مشهد پاسخ خواستیم که سرویها گفت: در خصوص موضوعات  بودجه ای چندین مرتبه ریاست محترم کمیسیون گزارش هایی را ارائه کرده اند اما شما توجه داشته باشید که این یک دوره گذر است و ما بودجه شورای سوم را با 9700 میلیارد تومان تحویل گرفیتم و آن را با حضور کارشناسان نخبه بازنگری و بررسی کردیم که آنها بهترین حالت را برای بودجه شهرداری مشهد ارائه دهند تا به خصوص در سال آینده یک بودجه کاملا بدون نقص و شفاف را ارائه دهیم.

وی ادامه داد: شورای چهارم نسبت به شورای سوم دارای نظرات و دیدگاه های مختلفی بوده و  انتشار گزارش صورت جامع به این دلیل زمان بر شده چون میخواهیم بودجه شفافی داشته باشیم.

رئیس شورای شهر مشهد افزود: عدم ارائه گزارش صورت جامع درآمد و هزینه و بودجه در زمان مقرر از لحاظ قانونی نکته درستی است و بنده با کمیسیون بودجه مذاکره خواهم داشت تا زمانی که این کمیسیون برای انتشار آن آمادگی دارند را اعلام نمایند.

چند روز پیش نیز غلامرضا بصیری پور عضو شورای شهر مشهد در گفت و گو با مشهد تریبون ضمن انتقاد از نوع اداره شورای چهارم گفته بود که در شورای سوم هر سه ماه یک بار گزارش کامل صورت جامع و درآمد برای عموم منتشر می شده است اما در حال حاضر مدیریت شورا با مشکل رو به رو است و یکی از مصادیق آن این است که  در صحن علنی گاها دو نفر دقایق بسیاری با هم بحث و جدل دارند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *