صفحه اصلی / فرهنگی / سعید سرابی عنوان کرد/چهره مشهد با وجود استفاده اماکن تفریحی تجاری از اسامی بیگانه زشت شده است
طراحی سایت در مشهد

سعید سرابی عنوان کرد/چهره مشهد با وجود استفاده اماکن تفریحی تجاری از اسامی بیگانه زشت شده است

گروه فرهنگی: سید سعید سرابی ظهر امروز در نشست خبری «اجرای منع قانون اسامی بیگانه» در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی، اظهار کرد: چهره مشهد الرضا(ع) با وجود استفاده اماکن تفریحی تجاری از اسامی بیگانه پر و زشت شده که قانون «ممنوعیت به کارگیری اسامی و اصطلاحات بیگانه» می تواند در راستای رفع این معضل کمک کننده باشد.

وی، ستاد اجرایی ویژه این قانون را در استانداری خراسان رضوی مهم دانست و افزود: معاونت عمرانی و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی به ترتیب ریاست و دبیری این ستاد را بر عهده دارند، البته لازم به ذکر است که دبیرخانه این ستاد نیز در  مدیریت مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تشکیل شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: مدیرکل ثبت اسناد و املاک، فرماندهی انتظامی، شهرداری، دادستانی و نمایندگانی از روزنامه‌های کثیرالانتشار خراسان رضوی و نماینده ای از معاونت سیاسی استاندار نیز در این ستاد حضور دارند زیرا تغییر اسامی  شرکت ها و اماکن تجاری، تفریحی نیازمند همکاری همه این بخش ها با اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است.

سرابی با ابراز خرسندی از همکاری معاونت امور زائرین استانداری گفت: این موضوع باعث می شود در ۳۶۰ هکتار مین های مجاور حرم مطهر، اماکن از اسامی هماهنگ با فرهنگ رضوی بهره ببرند تا با فرهنگ اسلامی ایرانی پایتخت معنوی کشور هم خوانی داشته باشند.

وی با بیان این که برخی از مدیران مراکز تجاری بزرگ با اتفاده از وکلای قوی خود سعی در ایجاد اختلال در قانون می کنند، اضافه کرد: استانداری، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادهای وابسته عزم جدی در رفع این معضل در پایتخت معنوی کشور دارند.

طراحی سایت در مشهد

5 نظرات

  1. اسم های عربی فقط ! :|||

  2. اسامی بیگانه شامل عربی هم میشه یا نه؟

  3. کاش امکانش بود مصداقی صحبت می‌کردند و می‌گفتند کدام عناوین تجاری، چهره شهر مشهد را زشت کرده. کاش می‌شد نظر عموم مردم هم در این زمینه مد نظر قرار می‌گرفت و با یک سری معیارهای از پیش فرض شده، در این مورد صحبت نمی‌شد.

  4. عربی بین المللی حساب میکنند اینا

  5. مثلا الان چه کسی می تواند نام مشهد مال را تغییر دهد؟ یا پروما؟ این قانون فکر نکنم بتونه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *