صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / جلال فیاضی:مشارکت شهرداری در برنامه های هنری باید در چهارچوب مشارکت با نهادهای مسئول و تخصصی مانند ارشاد و فارابی باشد
طراحی سایت در مشهد

جلال فیاضی:مشارکت شهرداری در برنامه های هنری باید در چهارچوب مشارکت با نهادهای مسئول و تخصصی مانند ارشاد و فارابی باشد

گروه مدیریت شهری: سید جلال فیاضی عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر مشهد در گفت و گو با مشهد تریبون در خصوص نحوه مشارکت شهرداری در طرح های هنری به اظهار نظر پرداخت.

فیاضی در همین زمینه به خبرنگار ما گفت: در حال بررسی نحوه مشارکت شهرداری در برنامه های هنری هستیم اما باید توجه داشت که شهرداری در حوزه های هنری  مانند سینما و تئاتر یک نهاد تخصصی نیست و امکان اظهار نظر حرفه ای در خصوص محصولات این حوزه ها را ندارد.

وی ادامه داد: شهرداری یک نهاد شهری است و به گسترش محصولات فرهنگی و هنری موافق است و از برنامه ها حمایت می کند اما باید برای حمایت و مشارکت ضابطه ایجاد کرد.

مسئول کارگروه هنر و رسانه شهرداری مشهد بیان کرد: مشارکت شهرداری در برنامه های هنری باید در چهارچوب مشارکت با نهادهای مسئول و تخصصی مانند ارشاد و فارابی باشد تا آنها از لحاظ حرفه ای آثار و محتوا را تایید نمایند اما باید ضوابط مشارکت شهرداری را تبیین نماییم به نحوی که شهرداری درگیر ساخت آثار هنری نشود و یک نهاد تخصصی ساخت آثار و مسئولیت پاسخگویی در خصوص محتوا و بعد کیفی را بر عهده بگیرید و شهرداری تنها از لحظ کلی به موضوع محتوا وارد شود.

رئیس دانشکده خبر مشهد اذعان داشت: پس از تدوین ضوابط مشارکت،، برنامه ها بررسی می شوند و به تناسب همراهی آنها با سیاست های مدیریت شهری در آنها مشارکت می کنیم.

فیاضی ضمن بیان اینکه ظرف یک یا دو ماه آینده تدوین این ضوابط نهایی می شود، تصریح کرد: ما با مشارکت در هر نوع برنامه ای که تاثیر فرهنگی مثبت داشته باشد موافقیم اما  میزان مشارکت ها متفاوت خواهد بود که نوع مشارکت را ضوابط تعیین می کند.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *