صفحه اصلی / اقتصادی / سهام بخریم یا پدیده شاندیز؟!
طراحی سایت در مشهد

سهام بخریم یا پدیده شاندیز؟!

سرویس اقتصادی: روزنامه “آسیا” در صفحه هفده خود، در مطلبی تحت عنوان “سهام بخریم یا پدیده شاندیز؟!” به بررسی روند مالی طی شده در سال های اخیر در حوزه قیمت سهام پدیده پرداخته است.
در بخشی از این مطلب می خوانیم: “توجیهاتی که مجموعه پدیده در مقایسه سهام خود با بورس بیان می کند در نوع خود جالب است زیرا این استدلال مطرح می شود که در بازار بورس شما بایستی دارای اطلاعات تخصصی بوده و همیشه خرید و فروش سهام با ریسک بالایی خواهد بود؛ در حالیکه در سهام پدیده شاندیز چنین موضوعی مطرح نیست.”
روزنامه “آسیا” به نقد و بررسی پدیده شاندیز پرداخته و چند سئوال در این خصوص مطرح کرده است.
دلیل رشد قیمتی بیش از ۳۹۰۰درصدی قیمت سهام طی شش سال اخیر چیست؟ آیا پروژه های این مجموعه به حدی از سوددهی رسیده که منجر به این میزان رشد قابل توجه شده باشد؟! چرا در صورت های مالی و عملکردی “پدیده” که در سایت کدال نیز منتشر شده، تعداد زیادی از معاملات این مجموعه با افراد مشمول ماده۱۲۹قانون تجارت و یا زیر مجموعه هایش، همچنان تعیین تکلیف نشده و اگر چنین نظارتی از سوی سازمان بورس به عنوان نهاد ناظر وجود دارد، چگونه معاملات مذکور طی این سال ها تعیین تکلیف نشده است؟
گفتنی است پدیده از سال ۸۳فعال شده که با دارا بودن این روند صعودی برای قیمت سهم می توان گفت شرکت های ساختمانی بایستی در مقابل پدیده سرخم کرده و در اصطلاح مقابل پایش لنگ بیاندازند!

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *