صفحه اصلی / مقامات / استاندار / برای اولین بار در تاریخ تئاتر مشهد استاندار خراسان رضوی از یک نمایش دیدن کرد/رشیدیان:جوان های بسیار با استعدادی در تئاتر مشهد داریم
طراحی سایت در مشهد

برای اولین بار در تاریخ تئاتر مشهد استاندار خراسان رضوی از یک نمایش دیدن کرد/رشیدیان:جوان های بسیار با استعدادی در تئاتر مشهد داریم

تریبون تئاتر مشهد: بعد از ظهر امروز علیرضا رشیدیان استاندار خراسان رضوی از نمایش “در پهنه دریا” به کارگردانی مبین عطاری در سالن بهار مجتمع فرهنگی امام رضا (ع) دیدن کرد.

علیرضا رشیدیان پس از این بازدید در گفت و گو با مشهد تریبون گفت: تئاتر مردم را وادار  به تفکر می کند و مفاهیم را پیچیده تر از سینما بیان می کند.

وی ادامه داد:امیدواریم فعالیت های تئاتر مشهد گسترده تر از گذشته باشد و مردم از  نمایش هایی که نمایشنامه آنها را نویسندگان داخلی نوشته باشند نهایت بهره را ببرند.

وی ادامه داد: نمایش بر پهنه دریا با ترکیب بسیار خوب نور و صدا اثر زیبایی بود و این کار زیبا می توانست در سالنی بزرگ تر اجرا شود تا تماشاگران بیشتری از آن استفاده کنند.

رشیدیان اذعان داشت: جوان های بسیار با استعدادی در حوزه تئاتر مشهد داریم و باید ظرفیت سازی بیشتری را در این زمینه برای جوانان خود ایجاد نماییم که بتوانند توانمندی های خود را به عرصه ظهور برسانند.

استاندار خراسان رضوی افزود: هنر همیشه در فاز اجرا دچار مظلومیت بوده است اما امیدواریم در نشست هایی که با اصحاب فرهنگ و هنر داریم بتوانیم از این مظلومیت بکاهیم.

رشیدیان بیان کرد: باید برای توسعه پروژه های فرهنگی باید برنامه ریزی کنیم اما در شهر مشهد سالن های خوبی برای تئاتر داریم  ولی استفاده مناسب از این سالن های صورت نمی گیرد .

وی تصریح کرد: باید حجم تولیدات تئاتر شهر مشهد در نظر گرفته شود و اگر نیازی بود برای ساخت سالن های بیشتر بود برنامه ریزی لازم را داشته باشیم اما اگر یک چنین نیازی نبود باید در خصوص نحوه بهره از فضاهای موجود تلاش خود را انجام دهیم زیرا برخی از سالن ها این ظرفیت را دارند که با اندکی تعمیرات و تغییرات مورد استفاده قرار گیرند.

رشیدیان خاطر نشان کرد: نباید همواره به دنبال ایجاد سالن های جدید باشیم و باید ابتدا تلاش نماییم تا از سالن های موجود نهایت استفاده را داشته باشیم.

استاندار خراسان رضوی پس از این دیدن این نمایش از سالن اصلی تئاتر شهر مشهد بازدید به عمل آورد و پس از آن چند دقیقه ای با مبین عطاری کارگردان نمایش “بر پهنه دریا” به گفت و گو پرداخت.

گفتنی است این اولین مرتبه ای  بود که در تاریخ تئاتر مشهد استاندار خراسان از یک نمایش دیدن کرد.

برای دیدن هر تصویر در اندازه واقعی بر روی آن کلیک نمایید.

2 1 4 3

طراحی سایت در مشهد

3 نظرات

  1. وقتی که برای اولین بار یک مسئول در شهر تئاتر میبیند، چطور میتواند امیدوار به گسترشش باشد؟ چطور میتواند استعداد جوانان شهر را در زمینه ی تئاتر ارزیابی کند؟ و اگر او بدون دیدن تئاتر میدانست که این هنر مظلوم واقع شده، چرا پیش از این کاری نکرد؟

    آیا حتما میبایست کمبودها را به وضوح جلوی چشمان مسئولین به نمایش بگذاریم؟ آیا صحبتهای جناب استاندار بدین معنی است که اگر ایشان این تئاتر را تماشا نمیکردند، هیچ اتفاقی قرار نبود برای تئاتر این شهر بیفتد؟ اصلا آیا پس از این قرار است اتفاقی بیفتد؟

  2. به هر حال حضور مقام اول اجرایی استان در یک نمایش تئاتر اتفاق خوبی است که باید آن را به فال نیک بگیریم.

  3. حرف شما درست؛ اما مسئولان همین اخبار را میبینند و خیال میکنند که در مسیر صحیحی جلو میروند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *