صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / نزدیک به 140 میلیون تومان به بخش اطلاع رسانی از طریق درگاه های مجازی موسسه شهرآرا اختصاص یافت
طراحی سایت در مشهد

نزدیک به 140 میلیون تومان به بخش اطلاع رسانی از طریق درگاه های مجازی موسسه شهرآرا اختصاص یافت

سرویس رسانه: دیروز سی و یکمین جلسه علنی شورای شهر مشهد برگزار گردید. دستور سوم این جلسه مربوط به بودجه سال ۱۳۹۳ موسسه شهرآرا بود.

اما در بودجه سال ۹۲ شهرآرا و بودجه ارائه شده در سال ۱۳۹۳ موارد جالبی به چشم می خورد.

یکی از موارد جالب اختصاص 1392253388 ریال مبلغی نزدیک به 140 میلیون تومان از بودجه عملیاتی موسسه شهرآرا به بخش اطلاع رسانی از درگاه های مجازی بود که قطعا باعث ایجاد شگفتی در بین فعالین سایبری و افرادی که دستی بر آتش رسانه های آنلاین دارند خواهد شد.

در خصوص اطلاع رسانی از طریق درگاه های مجازی موسسه شهرآرا می توان شهرآرا آنلاین و کافه رسانه و سایت روزنامه را به خاطر آورد که با در نظر گرفتن حجم کار و میزان تاثیر گذاری این مجموعه ها اختصاص چنین مبلغی بسیار غیر منطقی به نظر می رسد.

اینجا است که ضرب المثل “خرج چو از کیسه میهمان بود حاتم طایی شدن آسان بود” به ذهن آدمی خطور می کند زیرا اگر موسسه شهرآرا خصوصی بود و با بودجه بیت المال اداره نمی شد قطعا یک مدیر بخش خصوصی و شورای سیاست گذاری یک نهاد خصوصی چنین بودجه ای را برای این بخش آن هم با این کیفیت تصویب نمی کرد.

این در حالی است که سه سایت خبری مستقل در شهر مشهد بدون حتی یک ریال بودجه، تاثیر گذاری و حضور مناسب تری در فضای مجازی نسبت به درگاه های اطلاع رسانی موسسه شهرآرا دارند.

گفتنی است لایحه بودجه موسسه شهرآرا دیروز به تصویب اعضای شورای شهر مشهد رسید.

طراحی سایت در مشهد

2 نظرات

 1. خب! عده‌اي تازه از راه رسيده بر خر مراد سواراند…تصور كنيد كه حدود 2 سال پيش جمعي كاركشته با سوابق بالاي 15 سال حرفه‌اي، مديران روزنامه بودند كه حداكثر دريافتي‌شان به يك و نيم ميليون تومان هم نميرسيد و گروهي در همين شوراي شهر و شهرداري با آنان مخالف بودند كه موجب رفتنشان شد، اما امروز كساني مدير شده‌اند كه حتي يك روز هم در روزنامه نبوده‌اند و حقوق و مزاياي 5 تا 8 ميليبوني دريافت ميكنند، وقتي مديرمسئول روزنامه با همه احترام به شخصيتشان، حتي يك روز هم در يك صفحه دبير نبوده اند و سردبير هم يك روز از عمر خود را در يك روزنامه نگذرانده اند و همراه خود گروهي خبرنگار درجه 2 آورده و حقوق و مزاياي آنچناني برايشان برقرار كرده اند، انتظار چنين ارقامي را بايد داشت

 2. به نظر 140 میلیون تومان رقم کلانی باشد اما برای مدیر پروژه و چشم اندازی که وی در سال‌های گذشته در نظر گرفته بود، چندان رقم بالایی نبود. علاوه بر سایت‌هایی که در بالا ذکر شده‌اند، وب سایت‌ها و صفحات مجازی نیز در نظر گرفته شده بود. حال آنکه باز هم جهت اطلاع این مبلغ صرفا هزینه هاستینگ و برنامه نویسی یک وب سایت نیست!! شهرآرا آنلاین با برنامه‌های قبلی به سوی تحریریه مستقل با برد رسانه‌ای فراتر از مشهد و در آینده نزدیک به زبان‌های عربی، ترکی و انگلیسی پیش‌بینی شده بود تا به معنای واقعی کلمه رسانه مشهد، پایتخت معنوی ایران بزرگ باشد نه یک صفحه انعکاس دهنده آنچه در دهها صفحه دیگر نیز قابل مشاهده است.
  لطفا پیش از انتشار مطالب بیشتر تحقیق کنید. مدیران فعلی به اندازه کافی تحت فشار افکار عمومی هستند.
  ____________________________________________________________
  ____________________________________________________________
  پاسخ تحریریه مشهد تریبون:
  دوست عزیز به نظر میرسد شهرآرا آنلاین باید ابتدا در مشهد اندک تاثیر گزاری داشته باشد و بعد از آن به دنبال چشم اندازی همچون سه زبانه شدن باشد.
  اتفاقا در این زمینه اطلاعات زیادی داریم و تحقیق زیادی انجام داده ایم. ضمن آنکه ما آگاه سازی افکار عمومی را در دستور کار قرار داده ایم تا مردم از ریز هزینه و بودجه ها آگاه شوند. این تنها مربوط به شهرآرا نیست اگر عنایت داشته باشید ما در خصوص سایر مدیریت های شهرداری هم چنین مطالبی را منتشر کرده ایم. با سپاس از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *