صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / فاطمی:در شیوه نامه اجرایی لایحه فقط برای ازدواج بار اول و دائم تسهیلات ازدواج را تصویب می کنیم
طراحی سایت در مشهد

فاطمی:در شیوه نامه اجرایی لایحه فقط برای ازدواج بار اول و دائم تسهیلات ازدواج را تصویب می کنیم

گروه مدیریت شهری: حجت الاسلام مجید فاطمی عضو کمیسیون فرهنگی شورا شهر مشهد در گفت و گویی با مشهد تریبون در خصوص مصوبه تسهیلات شورا شهر برای ازدواج جوانان به اظهار نظر پرداخت.

مجید فاطمی به خبرنگار ما گفت: شورای شهر به خاطر حمایت از ازدواج مجدد و دوم لایحه تسهیلات ازدواج  را تصویب نکرد و مقرر شده است تا  شیوه نامه اجرایی این لایحه  تدوین شود و به تصویب شورا برسد و در شیوه نامه ما ابهامات را رفع می کنیم.

وی ادامه داد : اگر  این لایحه  ازدواج برای بار اول را قید می کرد ممکن بود برخی از آقایان را شامل نشود به همین دلیل بار اول را حذف کردیم که شما ممکن است بگویید این مصوبه خیلی ها را شامل می شود اما ما در شیوه نامه اجرایی محدودیت هایی را داریم که فقط برای ازدواج بار اول و دائم  تسهیلات تعلق بگیرد.

این استاد حوزه علمیه افزود: قید بار اول را برداشتیم که بتوانیم  به نوعی شیوه نامه را تدوین کنیم که با کلیات منافات نداشته باشد اما اگر بار اول را حذف نمی کردیم خیلی از بخش ها را شامل نمی شد.

فاطمی اذعان داشت: شورا وظیفه قانونی دارد تا لوایحی که از سمت شهرداری می آید را بررسی کند و شهرداری هم مانند بقیه ارگان ها و نهادهای دیگر باید اقداماتی را در راستای خدمت رسانی به پرسنل خود انجام دهد.

این عضو شورای شهر مشهد تصریح کرد: نمی توانیم پرسنل شهرداری را از حق خود محروم نماییم حتی اگر تعداد آنها 700 نفر باشد به هر حال آنها هم عضوی از همین جامعه هستند و شهروند این شهر می باشند.

فاطمی علت طولانی شدن بررسی این لایحه را کم کاری برخی از اعضای شورا دانست و افزود : لوایح  به دو کمیسیون اصلی و فرعی ارجاع می شوند و در دستور کار کمیسیون ها قرار می گیرند همچنین عنوان دستور جلسه و رونوشت همه نامه ها برای اعضای شورا ارسال می شود لذا اگر این لایحه برای اعضای شورا از اهمیت زیادی برخوردار بود در کمیسیون تخصصی شرکت می کردند نه اینکه در خصوص همه جزئیات در صحن علنی صحبت کنند.

55

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *