صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / صولت مرتضوی خواستار راه‌اندازی غرفه دائمی مد و لباس ایرانی اسلامی در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد شد
طراحی سایت در مشهد

صولت مرتضوی خواستار راه‌اندازی غرفه دائمی مد و لباس ایرانی اسلامی در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد شد

گروه پوششی نماشیگاه قران و عترت- 58 :سید صولت مرتضوی شب گذشته ضمن بازدید از نمایشگاه قرآن و عترت در نشست خبری حضور یافت و افزود: ترویج نمایشگاه قرآن و عترت یک نیاز برای آیندگان به شمار می‌رود که بسیار مفید تلقی می‌شود چرا که یکی از نیازهای امروز جامعه ایرانی اسلامی، معرفی الگوی عفاف و حجاب است و متاسفانه به لحاظ فرهنگ وارداتی مد و لباس که شامل کشورمان شده است بخش قابل توجهی از بانوان ایرانی گمگشته خود را در داخل پیدا نمی‌کنند.

شهردار مشهد گفت: فرهنگ مد و لباس ایرانی و اسلامی باید نهادینه شود و از مدیرعامل نمایشگاه بین المللی مشهد خواسته‌ام تا در کنار برگزاری هر گونه نمایشگاه، محلی دائمی را برای عرضه این نوع پوشش تدارک ببیند.
وی تصریح کرد: بعضی از خانواده‌ها لباس متناسب با نیاز و شان خود را یافت نمی‌کنند و این نمونه معرفی گونه‌ای از پوشش ایرانی اسلامی در کشور را می‌طلبد و این نمایشگاه بهانه‌ای شده است تا یک گروه فرهنگی دست به این اقدام بزند و این گونه البسه را عرضه نماید.
شهردار مشهد ادامه داد: بازدید از غرفه مد و لباس اسلامی ایرانی بنده را به این نتیجه رساند که پایتخت فرهنگی جهان اسلام باید فروشگاه‌های متعدد با عنوان مد و لباس اسلامی داشته باشد و حتی می‌توان جهت این موضوع بازار وسیع احداث کرد.
مرتضوی خاطرنشان کرد: همه مسوولینی که می‌گویند مشهد پایتخت معنوی کشور است باید این گفته را تبدیل به حقیقت کنند، شاید یکی از دلایل ضعف برگزاری برخی از نمایشگاه‌ها این باشد که مدیران ارشد دولت به موضوع پایتخت معنوی اهتمام جدی ندارند و آن را عملیاتی نمی‌کنند.
شهردار مشهد عنوان کرد: نمایشگاه قرآن در تهران با تمام بضاعت دولت برگزار می‌شود ولی در مشهد تنها به دوش شهرداری و اداره کل ارشاد خراسان رضوی است که دارای بضاعت مالی مناسبی نیستند، اما در تهران تمام نهاد‌های ملی وارد گود شده‌اند و آن را به بهترین نحو برگزار می‌کنند و ما خواستار انتقال این گونه امکانات به مشهد نیز هستیم.
وی اضافه کرد: شهرداری مشهد همانند سال گذشته در حد بضاعت خود به نمایشگاه قرآن و عترت کمک مالی و خدماتی کرد و اتوبوسرانی و معاونت فرهنگی خود را به صورت جدی وارد عمل کرد.
مرتضوی گفت: ظرفیت شهر مشهد بالا‌تر و مهم‌تر از این حرف‌ها است و اینکه مشهد در سال ۲۰۱۷ پایتخت فرهنگی جهان اسلام است یک حرکت ملی را باید در پی خود داشته باشد که پیرو این امر یا وزارت خارجه و فرهنگ و ارشاد اسلامی و استانداری خراسان رضوی تا تکلیف مشخص شود و اگر کاری از پیش نرود این اعلام آمادگی را کنیم که صفر تا ۱۰۰ کار را شهرداری متقبل می‌شود.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *