صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / مدیرعامل موسسه شهرآرا: نمایشگاه قرآنی می تواند نمایشگاه اقتصادی هم باشد
طراحی سایت در مشهد

مدیرعامل موسسه شهرآرا: نمایشگاه قرآنی می تواند نمایشگاه اقتصادی هم باشد

گروه پوششی نمایشگاه قرآن و عترت مشهد : حجت الاسلام بذرگری مدیر عامل موسسه شهرآرا و مدیر مسئول روزنامه این موسسه در حاشیه برگزاری نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد مقدس در غرفه مشهد تریبون حاضر شد و در خصوص این نمایشگاه و موضوعات فرهنگی به اظهار نظر پرداخت.

بذرگری ضمن انتقاد کلی از وضعیت برگزاری نمایشگاه، اظهار داشت: دیر تحویل دادن غرفه ها و برگزاری افتتاحیه در تالار نور از نقاط ضعف این نمایشگاه به حساب می آید.

وی ادامه داد : بسیار خوب بود که برای کودکان و نوجوانان بخش های جذاب تری در نظر گرفته می شد و قصه های قرآنی با استفاده از المان و حجم برای این قشر توصیف می شد، به طور مثال می توانستیم یک کشتی ساخته و بچه ها را در داخل کشتی با قصه حضرت نوح آشنا کنیم.

بذرگری هاشمی افزود :اگر نمایشگاه خوب برگزار شود حتی با قیمت بلیت بالا مردم استقبال خوبی خواهند داشت و این زمانی اتفاق می افتد که نگاه و افق دید ما منطبق بر واقعیات باشد.

مدیر عامل موسسه شهرآرا اذعان داشت: نمایشگاه قرآن و عترت نباید به محل خرید و فروش آثار تبدیل شود و یک چنین نمایشگاهی قرآنی نیست.

بذرگری ضمن بیان اینکه ما از ظرفیت های شهر مشهد و پیرامونی خود هم استفاده نمی کنیم، تصریح کرد: مقام معظم رهبری مشهد را پایگاه و شهر شهادت می دانند و اگر از ظریفیت هایی مانند، امام رضا (ع)،  قرآن و زیارت به درستی استفاده نماییم اتفاقات خوبی هم رخ می دهد.

وی خاطر نشان کرد: اگر از ظرفیت های موجود به درستی استفاده بشود شهر مشهد شهر اقتصاد فرهنگ هم می تواند باشد زیرا کار فرهنگی مناسب اقتصاد خود را به دنبال دارد.

بذرگری بیان کرد: همان طور که فعالیت های اقتصادی باید پیوست فرهنگی داشته باشند، فعالیت های فرهنگی هم باید پیوست اقتصادی داشته باشند و این مدلی است که غرب با آن پیش می رود و به نتیجه هم می رسد.

مدیر مسئول روزنامه شهرآرا افزود :غرب برای کار فرهنگی چرخه دارد و برای محتوای خود فیلم، عروسک، انیمیشن هم می سازد و بنگاه های اقتصادی هم در این زمینه پای کار می آیند که بعد از مدتی حتی لوازم تحریر و کیف بچه های ما غربی شده است اما ما چرخه را ناقص می رویم و امیدواریم این دوران گذار باشد.

بذرگری هاشمی اظهار داشت : مشهد می تواند ظرفیت های فرهنگی خود را فعال کند و  این نمایشگاه قرآنی می تواند  نمایشگاه اقتصادی هم باشد و با وجود یک پیوست اقتصادی مناسب اقتصاد خود را تامین کند.

مدیر عامل موسسه شهرآرا ادامه داد: با وضعیت کنونی نمی توان برای کودکان و نوجوانان انگیزه ایجاد کرد تا از نمایشگاه بازدید پررنگی داشته باشند، شما چند وقت دیگر خواهید دید که از نمایشگاه لوازم خانگی چه استقبالی می شود و سطح غرفه آرایی ها و مدل فعالیت هایی بسیار متفاوت خواهد بود که دلیل عقب ماندن ما در فعالیت فرهنگی نبود نگاه کلان است.

بذرگری هاشمی در پایان خاطر نشان کرد: با وجود همه مشکلات اما بسیاری از مجموعه های مستقل با انگیزه در این نمایشگاه در حال فعالیت هستند و در همین حد هم باید مدیران از مجوعه های مستقل تشکر ویژه داشته باشند زیرا ایجاد غرفه با بضاعت کم برای مجموعه های مستقل بسیار قابل توجه است.

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. یک روز تو شورای شهربرخوردی از این اقابااقای بصیری پورعضوشورای شهردیدم که جزاظهارتاسف چیزی برام باقی نگذاشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *