صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / گفت و گویی با استاد سجاد/هنرمندی که با سنگ فیروزه خطوط مذهبی را بر روی تابلو پیاده می کند
طراحی سایت در مشهد

گفت و گویی با استاد سجاد/هنرمندی که با سنگ فیروزه خطوط مذهبی را بر روی تابلو پیاده می کند

گروه پوششی نمایشگاه قرآن و عترت مشهد : سید حسین سجاد هنرمندی است که کار تراش برجسته خطوط با سنگ فیروزه از ابتکاران اوست. استاد سجاد در نهمین نمایشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس در تالار اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری حضور دارد و آثار خود را ارائه کرده است.

استاد سجاد به خبرنگار ما گفت : حدود 20 سال است که در کار تابلو و فیروزه هستم و خطوط تابلو آیه ها و سوره های قرآن با خط نستعلیق و سایر خطوط است.

وی ادامه داد : در ابتدا فعالیت خود را با نگین تراشی فیروزه آغاز کردم و بر اساس علاقه ای که به قرآن و عترت داشتم به سمت کارهای مذهبی رفتم.

استاد سجاد اذعان داشت : مردم از تابلوهایی که با سنگ طبیعی فیروزه نقش بسته اند استقبال می کنند و اینگونه آثار رغبت برانگیز هستند.

این پیشکسوت عرصه هنر شهر مشهد ضمن بیان اینکه کارهای تولید شده با توجه به قیمت فیروزه گران در می آید، افزود:  اگر حمایت بشوم و اسپانسری داشته باشم می توانم یک سوره از قرآن و حتی کل قرآن را با سنگ فیروزه پیاده کنم.

وی در پایان خاطر نشان کرد: نمایشگاه قرآن و عترت مشهد مکانی بسیار مناسبی برای ارائه آثار مذهبی است و در نمیاشگاه آثار شوق برانگیزی را می بینیم.

1

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *