صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / سرابی: نمایشگاه قرآن و عترت مشهد خروجی تفکر قرآنی است
طراحی سایت در مشهد

سرابی: نمایشگاه قرآن و عترت مشهد خروجی تفکر قرآنی است

گروه پوششی نمایشگاه قرآن : سعید سرابی در افتتاحیه نمایشگاه قرآن و عترت سخنرانی کرد. 
وی با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی از سوی مقام معظم رهبری گفت: این نامگذاری ما را به این نکته رهنمون می سازد که این موضوع برگرفته از نگاه حکیمانه رهبر معظمه انقلاب به قابلیت های انسان در عرصه تعالیم قرآنی است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: فرمایشات رهبر انقلاب در روز اول ماه رمضان در جمع فعالان قرآنی چراغ راه خطیر فرهنگی ما شد. بی شک، توجه به عرصه فرهنگی ضامن امنیت در همه عرصه های اقتصادی، اجتماعی و امنیتی است و باز هم مثل همیشه شاه بیت تاکیدات رهبری، محوریت قرآن بود.
وی تاکید کرد: رهبر انقلاب با اشاره به نقش حتمی سرویس های جاسوسی دشمن در ایحاد بلوا در برخی از جوامع اسلامی از جمله عراق، فرموده اند « انس و آشنایی امت اسلامی با معارف قرآنی، مانع از پیشروی حوادث و خیانت ها نسبت به تعالیم قرآن می شود.»
سرابی همچنین با بیان تاکیدات رئیس جمهور به مجموعه دست اندرکاران فرهنگی کشور گفت: به تعبیر ایشان، گرفتاری امروز جهان اسلام به خاطر جدایی از فرهنگ قرآن است و قرآن بزرگترین عامل برای وحدت مسلمانان است.
مدیر نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد، این نمایشگاه را خروجی تفکری قرآنی دانست و گفت: این نمایشگاه با در نظر گرفتن ویژگی ها و اقتضائات مشهد به عنوان دومین کلان شهر مذهبی جهان و پایتخت معنوی ایران برپا شده است .
 سرابی افزود: وجود بارگاه منور امام رضا در مشهد، نمایشگاه مشهد را در موضوع عترت حتی از نمایشگاه تهران به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی قرآنی کشور متمایز می سازد.
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *