صفحه اصلی / اجتماعی / بحث طولانی شورای شهر/ آیا ازدواج مجدد کار خوبی است؟
طراحی سایت در مشهد

بحث طولانی شورای شهر/ آیا ازدواج مجدد کار خوبی است؟

گروه مدیریت شهری : امروز بیست و نهمین جلسه علنی شورای چهارم شهر مشهد برگزار گردید. جلسه ای که از ساعت 9 صبح آغاز و تا 12 به طول انجامید و تمامی وقت شورا صرف تصویب تسهیلات ازدواج و مسکن برای کارکنان شهرداری شد.

این دستور ارائه مبلغ 20 میلیون تومان وام برای کارکنان مجرد شهرداری که ازدواج می کنند را در نظر گرفته ولی درصورتی که مهریه ازدواج انها 114 سکه باشد 15 میلیون و بالای 114 سکه باشد 10 میلیون دریافت می کنند.

همچنین مبالغی ریالی جهت فرزند آوری به کارکنان شهرداری به صورت هدیه داده می شود و اجازه استفاده از تسهیلات رفاهی رستوران کوهسنگی برای مراسم عروسی با تخفیفی ویژه میسر می گردد.

شهردار مشهد در این جلسه گفت :

گاهی مسئولین اجرایی سر خود را زیر برف می کنند و چشم خود را بر روی واقعیات می بندند. بسیاری از دختران از سن ازدواج گذشته اند و شرایط برای ازدواج انها فراهم نیست. ما حدود 180 هزار نفر در تصادفات سالانه فوتی داریم که 80 درصد آقایان هستند. لذا اگر کسی بتواند خانواده را مدیریت کند اشکالی ندارد برای بار دوم ازدواج کند و ما از آن حمایت کنیم. اگر کسی به این سمت حرکت کرد از آن حمایت کنیم.

این اظهارات  شوک آور شهردار مشهد باعث شد تا برخی دیگر از سایرین نظرات صریح خود را بیان کنند.

مجید فاطمی گفت : فرهنگ سازی برای ازدواج دوم چه قدر بوده است؟ اگر اینگونه و برای ازدواج دوم تسهیلات را تصویب کنیم تبعات اجتماعی خواهد داشت که برکات این کار را نیز از بین می برد.

ذاکر الحسینی اذعان داشت: ازدواج دوم برای کسی است که خود توان مالی را داشته باشد و این مبالغ باید برای جوانانی که تاکنون ازدواج نکرده اند تخصیص داده شود.

جهانبخش ادامه داد : فقط اینجا بحث ازدواج نیست و موضوع تولید و ایجاد نسل مطرح است. بنده خودم ازدواج دوم را به دلیل ایجاد نسل انجام دادم.

خلیل موحدی خاطر نشان کرد: باید اولویت با استخدام متاهلین باشد و دادن این امتیازات برای ازدواج دوم موضوعیت ندارد.

اما نخعی راد اعتقاد داشت تا مبلغ 20 ملیون تومان را کاهش داده و در آینده کمک هزینه ای برای مسکن در نظر گرفته شود که انتظاری معاون اداری مالی شهردار گفت : ما از 20 میلیون دفاع می کنیم و 20 میلیون در مقابل مخارج بالا مبلغ کمی است.

به نظر می رسد شورای شهر مشهد از لحاظ تشخیص اولویت بسیار در جایگاه ضعیفی قرار دارد و 3 ساعت بحث و جلسه شورا را به شرایط و تسهیلات احتمالی برای 700 تا 1000 نفر مجرد در شهرداری تخصیص می دهد.

در نهایت، با رأی گیری، همان «پرداخت تسهیلات فقط برای یک بار» به تصویب رسید!

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. !!!!!!!!!!!!!! وووووووای ! ببین شهر افتاده دست کیا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *