صفحه اصلی / اجتماعی / حاشیه ای از شهر مشهد/زندگی دو کودک در خانه ای خرابه در مجاورت با معتادین خطرناک
طراحی سایت در مشهد

حاشیه ای از شهر مشهد/زندگی دو کودک در خانه ای خرابه در مجاورت با معتادین خطرناک

گروه اجتماعی: چند روز پیش به همراه سخنگو و دبیر شورای اسلامی شهرستان مشهد به سرکشی از مناطق حاشیه شهر مشهد و مناطق منفصل شهری محور توس رفتیم.

به گزارش مشهد تریبون به نقل از بولتن نیوز، در این بازدید به باغ شاداب سری زدیم و با صحنه های اسفناکی مواجه شدیم. حضور پررنگ معتادین و کارتن خواب های ناسالم بسیار به چشم میخورد اما این چیزی نبود که در سایر مناطق ندیده باشیم. اما موضوع جالب و ناراحت کننده زندگی دو کودک در خانه ای  خراب در وسط این باغ بود که با مردی معتاد که به هیچ عنوان صلاحیت اجتماعی نداشت زندگی می کردند.

متاسفانه طبقه همکف این خانه نیز محلی برای جمع شدن معتادین و مصرف مواد مخدر است و این کودکان در چنین محیطی زندگی می کنند.
ناراحت کننده تر آنکه این خانه خرابه بدون پله بود و این دو فرزند با نردبانی لق و خراب بالا و پایین می رفتند که بسیار خطرناک به نطر می رسید.

274075_826
فردی میانسالی که با این دو کودک زندگی می کرد از سوی این دو کودک عمو خطاب می شد اما خود مدعی بود که پدر و مادر بچه ها او را مسئول نگه داری موقت این بچهخ ها قرار داده اند و خود به مسائل درمانی در بیمارستان می پردازند.
به هرحال در جریان این بازدید دبیر شورای شهرستان مشهد که عضو کمیته مبارزه با مواد مخدر شهر مشهد نیز می باشد در تماسی با اورژانس اجتماعی درخواست انتقال این کودکان را به محلی مناسب مطرح کرد اما پس از دقایقی این دو کودک ناپدید شدند ولی در مراجعات بعدی مشخص شد که این دو کودک را برای مدتی از آن خانه دور کرده اند تا توسط مسئولین منتقل نشوند.

274076_204

گفتنی است فردای این بازدید معتادین این منطقه با پیگیری های شورای شهرستان مشهد جمع آوری شند اما به دلایل مشکلات نگه داری پس از مدتی آزاد می شوند و مشکلات به صورت ریشه ای حل نمی شود.
Picture3

از نکات جالب دیگر نوشته شهرداری منطقه 2 بر روی دیوار این خانه خرابه بود که از قول خود اخطاری را برای ساخت و سازهای غیر مجاز نوشته بود اما بحث خدمت رسانی که می شود شهرداری این منطقه محور توس را خارج از حریم شهری می داند و از خدمت رسانی جلوگیری می کند.

274078_965

شایان ذکر است در بخش مرکزی مشهد و مناطق حاشیه ای پایتخت معنوی ایران مشکلات اجتماعی فراوانی وجود دارد، اینها در حالی است که مشهد خود را برای سال 2017 و میزبانی عنوان پایتخت جهان اسلام آماده می کند.

محمد جواد موسوی زاده /خبرنگار بولتن نیوز در مشهد مقدس

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *