صفحه اصلی / اجتماعی / آیین مهم کوچه گردان عاشق در مشهد اجرا می شود
طراحی سایت در مشهد

آیین مهم کوچه گردان عاشق در مشهد اجرا می شود

سرویس اجتماعی: آیین کوچه گردان عاشق برای پانزدهمین سال متوالی در سراسر کشور به همت جمعیت امداد دانشجویی مردمی امام علی با توزیع 5000 کیسه موادغذایی برگزار می شود.

آیین کوچه گردان عاشق با هدف تامین نیازهای غذایی خانواده‌های محروم در ماه مبارک رمضان انجام می‌شود و  یکی از طرح های جمعیت می‌باشد که پس از سال‌ها به یک آیین در شب‌های قدر ماه رمضان در جامعه تبدیل شده است.

جمعیت امام علی(ع) با سرلوحه قرار دادن این  وصیّت حضرت علی که “خدا را  خدا را درباره ، یتیمان مبادا گاه سیر و گاه گرسنه بمانند”در تلاش است تا سیره عملی آن حضرت را که همانا دستگیری از محرومین در تمام ایام زندگی است را در جامعه پیاده کند.

در این آیین که با نام “کوچه گردان عاشق”  هر سال در شب های قدر اجرا می شود، کیسه های حاوی مایحتاج غذایی یک ماهه خانواده های نیازمند با کمک مردم و خیرین، تهیه و آماده و با مشارکت تمام علاقمندان پس از اذان مغرب بین این خانواده ها توزیع می شود. این طرح دارای تیم های شناسایی، تیم تبلیغات و جذب مشارکت ها، تیم تهیه مایحتاج و تیم اجرای مراسم است. در این کمیته ها به ترتیب شناسایی محلات محروم و خانواده های فقیر انجام می شود و فقر آنان درجه بندی می شود. خانواده هایی که به دلیل عدم توانایی در تهیه مایحتاج غذایی خود دچار سوء تغذیه کودکان می باشند، جزء لیست خانواده های درجه یک دسته بندی شده و تحت پوشش کمک های غذایی جمعیت قرار می گیرند.

اعضای جمعیت امام علی (ع) با شروع ماه رمضان از طریق فعالیت های مختلف تبلیغاتی، اطلاع رسانی بین مردم و صحبت با خیرین و کارخانجات به تهیه اقلام مورد نیاز کیسه ها اقدام می کند.
اقلام موجود در کیسه ها شامل برنج، روغن، گوشت، لوبیا ،عدس، قند، شکر، خرما، مرغ، پنیر، ماکارونی، چای و تن ماهی، سویامی باشد.

چگونگی همکاری شما با این طرح

امسال نیز آیین کوچه گردان عاشق به صورت همزمان در  30 استان کشور برگزار میگردد که در جریان اجرای آن حدود 5000 کیسه با مشارکت و همراهی خیرین تهیه و توزیع خواهد شد.

شمانیز میتوانید کمکهای نقدی خود را به روش های زیر برای اجرای این طرح به حساب جمعیت واریز نمایید:

حساب جاری جام بانک ملت شعبه هجرت؛ به نام جمعیت دانشجویی امام علی

شماره حساب: ۹۴ / ۵۷۷۴۶۸

شماره کارت عابر بانک همین حساب:

۱۳۰۸ – ۷۰۰۳ – ۳۳۷۷ – ۶۱۰۴

کد شبا : IR980120000000000057746894

  همچنین خیرین می توانند کمک های نقدی و غیر نقدی خود را برای تهیه این کیسه های غذایی به ستاد کوچه گردان عاشق واقع در دفتر جمعیت امام علی (ع به نشانی: بولوار ملک آباد گویا6 پلاک 60 تجویل  دهند. شماره های تماس:6026039-09397759835

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *