صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / موحدی مطرح کرد/از مقابله با رانت برای حل مشکل حاشیه نشین ها تا انتقاد تند از آستان قدس و بی عدالتی های شهری
طراحی سایت در مشهد

موحدی مطرح کرد/از مقابله با رانت برای حل مشکل حاشیه نشین ها تا انتقاد تند از آستان قدس و بی عدالتی های شهری

گروه مدیریت شهری: امروز پنجشنبه جمعی از اعضای گروه مشاوران جوان شهردار، شورای شهرستان مشهد و شورای شهر از منطقه حاشیه ای نوده ( خیابان نجف) به همراه برخی از مسئولین رسانه ها و خبرنگاران بازدید به عمل آوردند.

در ابتدای این برنامه خلیل موحدی عضو شورای شهر مشهد گفت : مشکل بافت فرسوده و محروم شهر مشهد با صدقه دادن حل نمی شود و باید در کنار جذب کمک های ملی، مدیران ملزم بشوند تا برای اصلاح بخش های محروم شهر فقط به خود بخش توجه نکنند.

رئیس کارگروه نظارت و کنترل پروژه شورای شهر مشهد ضمن بیان این سوال که در نهایت چند سالن ورزشی میتوان در این مناطق ساخت، ادامه داد : ما در مشهد 1 میلیون حاشیه نشین داریم که اگر یک همت جدی داشته باشیم  و جلوی رانت را بگیرم در کوتاه مدتی مشکلات مناطق حاشیه نشین توسط خود مردم برطرف می شود.

موحدی مشکل را عدم استفاده از مناطق محروم برای سرمایه گزاری دانست و افزود : منطقه 5 ما با بیش از 300 هزار نفر جمعیت 12 میلیارد تومان در سال درآمد دارد و شهرداری فقط از برج الیزه با یک فرمول ناعادلانه 12 میلیارد تومان میگیرد.

این عضو شورای شهر مشهد تصریح کرد: سال گذشته در منطقه 5 مشهد 123 هزار متر پروانه صادر شده است و تنها در مجموعه ای در کنار آبادگران برای یک ساختمان 1350 متر پروانه داده ایم که باید همه تلاش نماییم تا پول و مادیات در سطح شهر پخش شود و در یک نقطه تجمع نکند که آسیب زا است.

نماینده شورای اسلامی شهر مشهد در کمیسیون معاملات شهرداری مرکز و کلیه معاونت ها همچنین اذعان داشت: باید سرمایه گزاری  در مناطق برخوردار را برای سرمایه گزاران سخت کنیم تا آنها به فکر سرمایه گزاری در سایر مناطق هم باشند.

موحدی ضمن بیان اینکه در منطقه 2 ظرفیت توریستی برای شهر توس وجود دارد، افزود: کدام مسئول برای توانمند سازی مردم منطقه توس تلاش کرده تا ظرفیت ها در این منطقه احیا شود.

وی همچنین اظهار داشت: برای کمربند جنوبی شهر مشهد 2000 میلیارد تومان هزینه کرده ایم که ایجاد این پروژه هیچ ضرورتی نداشته و فقط باعث آبادی انتهای هاشمیه می شود و حتی این پروژه اثر ترافیکی هم ندارد و این فعالیت ها خیانت روشن است.

عضو کمیسیون فنی و عمران افزود : آستان قدس رضوی در پروژه مشهد مال 165000 متر تجاری را از شهرداری فقط با 44 پی گرفته و همین آستان قدس در منطقه باهنر برای دو کیلومتر آسفالت جهت کاهش بار ترافیکی صدمتری با وجود نامه نگاری های فراوان زیر بار نمی رود.

موحدی در پایان بیان کرد: در یک گوشه از شهر مشهد آپارتمان ها با قیمت متری 22 میلیون تومان پیش فروش می شود ولی در مناطق محروم ساختمان ها به اندازه قیمت تمام شده فروش نمی روند که اینها ظلم و بی عدالتی است.

طراحی سایت در مشهد

یک نظر

  1. آقای موحدی منفی ترین شخصی هست که تا بحال دیدم و همیشه مخالف پیشرفت مشهد نظر میدهد. ایشان قسم خورده اند تا مشهد را عقب مانده نگه دارند و نزادن که مشهد پیشرفت کنه. امیدوارم هرچه زودتر از شواری شهر بیرون برن.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *