صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / آیا تخصیص 847 تومان یارانه شهرداری برای هر نسخه از روزنامه شهرآرا منطقی است؟
طراحی سایت در مشهد

آیا تخصیص 847 تومان یارانه شهرداری برای هر نسخه از روزنامه شهرآرا منطقی است؟

گروه مدیریت شهری – رسانه : در پنجاه و چهارمین جلسه کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و زیارت شورای اسلامی شهر مشهد لایحه بودجه مؤسسه فرهنگی شهرآرا مورد تائید کمیسیون قرارگرفت.

در این جلسه که با حضور مدیر عامل مؤسسه شهرآرا مشهد برگزار شد، مهدی برادران معاون برنامه ریزی و توسعه شهرداری مشهد گفت: لایحه بودجه موسسه فرهنگی شهرآرا از شفاف‌ترین لایحه‌های بودجه است که برای نخستین بار در قالب لایحه ارائه شده که قابل تقدیر است.

وی با اعلام اینکه کل بودجه این روزنامه در سال 92، 8 میلیارد و 400 میلیون تومان برآورد شده، این میزان برای سال 93، 7 میلیارد تومان پیش‌بینی شده است.

وی در ادامه میزان انتشار روزنامه را 5 میلیون 154 هزار نسخه پیش بینی کرد و گفت: به ازای هر نسخه شهرداری 847 تومان یارانه پرداخت می‌کند.

برادران در ادامه میزان انتشار ضمائم را یک میلیون و 934 هزار نسخه اعلام کرد و عنوان کرد: چاپ یک میلیون و 440 هزار نسخه  شهر آرا محله، 10 هزار جلد کتاب و 100 هزار مجله از دیگر فعالیتهایی است که توسط این روزنامه انجام می‌شود.

در ادامه بذرگری هاشمی مدیر مسئول روزنامه شهرآرا نیز با توضیح اینکه در این موسسه دو سر فصل بودجه وجوداردارد، خاطرنشان کرد: یک سر فصل مربوط به چاپ و یک سر فصل مربوط به نیروی انسانی است.

وی گفت: در راستای انضباط مالی 70 نیرو در این موسسه فرهنگی تعدیل شده‌اند.

منبع خبر از پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر مشهد

اما سخن مشهد تریبون : آیا روزنامه شهر آرا مشهد با توجه به این مبلغ یارانه ای و 200 تومان فروش در مجموع 1047 تومان می ارزد ؟ روزنامه شهر آرا روی کیوسک مطبوعات توان رقابتی با سایر روزنامه ها را ندارد و تنها با قیمت اندک خود توانسته اندکی فروش نسبت به سایر روزنامه ها به دست آورد. آیا  پرداخت چنین یارانه ای  به طوریکه حدودا 80 درصد از هزینه تمام شده روزنامه را شهرداری تقبل می کند منطقی است؟

به نظر می رسد با پرداخت چنین یارانه ای، این روزنامه روز به روز از استقلال مالی دورتر می شود و به مبالغ واریزی شهرداری تکیه می کند. چرا روزنامه شهرآرا نباید مانند بسیاری از روزنامه های خصوصی کشور به استقلال مالی برسد؟

چرا روزنامه شهرآرا بعد از چندین سال همچنان نمی تواند به سمت استقلال مالی برود و با هزینه های سنگین خود بر روی دوش شهرداری که با پول مردم اداره می شود سنگینی کند. شهردار محترم بارها گفته اند که دست شهرداری در جیب مردم است و منابع مردم را مدیریت می کنند. آیا مردم راضی اند برای روزنامه ای که قدرت رقابت با سایر رقبا را ندارد و از لحاظ کیفی فاصله زیادی با سایر روزنامه ها دارد 847 تومان ازمنابع آنها برای هر نسخه از این روزنامه هزینه شود؟

عکس از مهدی بلوریان

طراحی سایت در مشهد

6 نظرات

 1. از غیر منطقی اون ورتره کی میخونه روزنامه شهرا آرا رو به جز خود رسانه ای ها و چند تا مسئول !!!

 2. این روزنامه در حال حاضر مطالبی رو منتشر میکنه که فقط تنها مشتریش خود دوستان هستند و از این قضیه احساس رضایت شدید دارند.
  این روزنامه حیات خلوتی شده که هر از گاهی یک نفر مسئولیت اون رو میپذیره و برای مدتی خودش و دوستانش به کادر اونجا اضافه میشوند و از بیت المال ارتزاق میکنند.

 3. واقعا که خیلی بدبخت و بی چاره هستین که به این طور مسائل حاشیه ای می پردازین.
  کسی نمی یاد سایتتون رو بخونه این طوری می خواین مخاطب جمع کنین. احتمالا کسی که این مطلب رو نوشته می خواسته بره شهرآرا، راش ندادند از سر عصبانیت این رو نوشته. واقعا براتون متاسفم. من یک شهروند مشهدی هستم و از روزنامه شهرآرا رضایت کامل دارم.

 4. روزنامه شهرآرا در واقع یک روزنامه درون سازمانی است و بهتر است به همین شکل هم به آن نگاه شود.
  به عنوان یک رسانه درون سازمانی، به نظر می رسد اختصاص بودجه 7 میلیارد تومانی از بودجه عمومی، رقم سنگینی باشد.

 5. سالها پیش مطلبی رادر خصوص روزنامه نگاری اسلامی می خواندم.خلاصه خلاصه اش این بود که نقد هرکس درهر حوزه ای چقدر با حب وبغض ها ی شخصی وگروهی ارتباط نزدیک دارد.آیا واقعا چقدر درگزارشات ونقدهای ما بوی رضای خدا واصلاح حقیقی به مشام می رسد …کمی فکرکنیم ….

 6. واقعا چه سوال مناسب و زیبایی را مطرح کردید.
  آیا تخصیص ۸۴۷ تومان یارانه شهرداری برای هر نسخه از روزنامه شهرآرا منطقی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *