صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / یک تحقیق شهرداری مشهد می گوید: تبلیغات پیامکی برای زنان جذاب تر است
طراحی سایت در مشهد

یک تحقیق شهرداری مشهد می گوید: تبلیغات پیامکی برای زنان جذاب تر است

سرویس اجتماعی : مدیر اندیشکده توسعه منطقه ای خراسان رضوی در نشست ارزیابی اثربخشی تبلیغات خدمات فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد، گفت: طبق تحقیقات انجام شده از 2500 شهروند در مناطق مختلف، تلویزیون و تبلیغات سطح شهر برترین رسانه ها به لحاظ میزان مشاهده و جذابیت در بین مردم هستند.

میثم ظهوریان افزود: تبلیغات تلویزیونی بیشترین مشاهده را توسط قشر جوان دارد و رادیو و روزنامه توسط افراد میانسال و مسن مشاهده می شود

وی با بیان اینکه تبلیغات در قالب بروشور و پیامک برای زنان جذاب تر است، تصریح کرد: تبلیغات روزنامه ای نیز از جذابیت بیشتری برای مردان در مقایسه با زنان برخوردار است.

ظهوریان ادامه داد: به طور کلی تبلیغات غیرمستقیم تلویزیونی در قالب برنامه های نمایشی و مسابقه از جذابیت بالاتری نسبت به تیزرهای تبلیغات مستقیم برخوردارند.

وی خاطرنشان کرد: براساس این تحقیقات، در تبلیغات سطح شهر، تلویزیون های شهری به شکل محسوسی جذاب تر از بیلبورد و بنر هستند.

مدیر اندیشکده توسعه منطقه ای خراسان رضوی گرایش به بازدیدها و تورهای تفریحی را اولویت شهروندان در فعالیت های شهرداری خواند و تصریح کرد: با وجود گرایش متوسط مردم به برنامه های مذهبی و مسجدی باز هم شهروندان معتقدند شهرداری باید در زمینه برنامه های مسجدی و مذهبی به میزان زیاد فعالیت کند.

وی ادامه داد: گرایش افراد نوجوان و جوان نسبت به افراد بالای 30 سال به برنامه های مذهبی و مسجدی کمتر است و این افراد به طور متوسط اولویت کمتری برای این برنامه ها قائل هستند.

ظهوریان با اشاره به بیشترین میزان مشاهده تبلیغات شهرداری توسط مردم در سطح شهر، گفت: تلویزیون رتبه دوم مشاهده تبلیغات شهرداری را دارد و درصد کمی از مخاطبان تبلیغات شهرداری را در روزنامه و سایر رسانه ها مثل رادیو، بروشور و پیامک مشاهده کرده اند

وی با اشاره به 5 تیزر تبلیغاتی روابط عمومی شهرداری مشهد، اظهار کرد: طبق اظهارات پاسخگویان به پرسشنامه ها، جذاب ترین تیزر مربوط به حمل و نقل ریلی درون شهری و کمترین جذابیت و میزان مشاهده نیز مربوط به تیزر تاکسیرانی بوده است.

مدیر اندیشکده توسعه منطقه ای خراسان رضوی موثرترین اطلاع رسانی به شهروندان در میان برنامه های مختلف شهرداری را اطلاع رسانی در نشریات و محصولات فرهنگی، برنامه بوستان در بوستان و مسجد ما عنوان کرد.

وی اظهار کرد: بیشترین مشارکت افراد مطلع از یک برنامه متعلق به جشن های منطقه ای است که 47 درصد از افراد مطلع از این برنامه ها در آن شرکت داشته اند.

ظهوریان با اشاره به اهمیت بحث تبلیغ در خدمات، گفت: تبلیغ باعث تغییراتی در نگرش دانش و رفتار مخاطبان می شود و آگاه سازی، ترغیب و تشویق یادآوری تحکیم روابط و ترویج مبادلات، از جمله وظایف گوناگون تبلیغات است و ارزیابی آثار تبلیغ در هر یک از موارد برای سازمان هایی که تبلیغ را لازمه تداوم حیات و رشد و توسعه می دانند یک ضرورت است.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *