صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / تاکید معاون وزیر ارشاد بر نقش ميزباني مردم در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد
طراحی سایت در مشهد

تاکید معاون وزیر ارشاد بر نقش ميزباني مردم در نمایشگاه قرآن و عترت مشهد

گروه پوششی نمایشگاه قرآن و عترت : معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: ما به عنوان يك مسلمان وظيفه داريم اگر بخواهيم در دنيا و آخرت خوشبختي را تجربه كنيم بايد احكام نوراني قرآن را در زندگي جاري كنيم .
علی‌اصغر کاراندیش در جلسه ستاد برگزاري نهمين نمايشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس با بيان اينكه بسياري از مباحثي كه در قرآن وجود دارد علم هنوز نتوانسته آن را كشف كند افزود:حتي افرادي كه مسلمان نيستند به اين تجربه رسيده اند كه احكامي در قرآن آماده است مجموعه اي علمي است.
وي با تاكيد برآنكه بايد احكام قرآني را در جامعه رواج داد و آن را به نسل آينده منتقل كرد افزود: براي انتقال اين احكام در جامعه نيازمند شيوه هاي مختلفي هستيم.
وي ادامه داد: در گذشته مساجد و محافل قرآني كانون ترويج فرهنگ ناب اسلام محمدي بود اما هم اكنون ابزار هاي ديگري همچون فضاي مجازي ، زبان هنر همانند سينما و تلوزيون ، هنرهاي تجسمي و… مي توانند به خوبي انتقال دهنده باشند.
كار انديش با تاكيد برآن كه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي سعي مي كند بيش از پيش در اين راستا گام بردارد افزود: اين وزارت خانه با تاسيس معاونت هاي مختلف خود تلاش مي كند فرهنگ غني اسلامي و ايراني را ترويج دهد.
معاون توسعه مدیریت و منابع وزيرفرهنگ و ارشاد اسلامي تصريح كرد: اگر با برنامه ريزي درست گام برداريم مي توانيم به اهداف خود برسيم كه اين مستلزم توجه ويژه به كيفيت  است.
وي خطاب به برگزار كنندگان نمايشگاه گفت: بايد نتيجه و خروجي اين نمايشگاه براي شما از اهميت ويژه اي برخوردار باشد به طور كه در پايان ده روز برگزاري ببينيد چه تعداد افراد پس از بازديد از نمايشگاه به سوي ترويج فرهنگ قرآني گام برداشته اند.
كار انديش بيان داشت: سعي كنيد براي مردم در اقشار و سنين مختلف اعم از زن و مرد خوراك فرهنگي تهيه كنيد و مردم را با فرهنگ قرآني آشنا سازيد.
وي با تاكيد بر سخنان مقام معظم رهبري در خصوص اقتصاد مقاومتي افزود : وظيفه ماست كه در راستاي گفتمان سازي و فرهنگ سازي اقتصاد مقاومتي گام برداريم .
وي در ادامه سخنان خود تاكيد كرد : در سفر هاي استاني تاكيد كرده ايم كه  استان ها برنامه محور گام بردارند و ما اعتبارات را بر اساس برنامه تخصيص خواهيم داد .
وي تصريح كرد : در تلاشيم حداقل 20درصد از اعتبارات را نسبت به سال گذشته از تهران به استان ها منتقل كنيم كه اين مستلزم برنامه از سوي ادارات كل است .
وي  تاكيد كرد : سياست دولت و شخص وزير برآن است كه نيرو هاي ارزشمند را در استان ها شناسايي كنيم و بر اساس برنامه هايي كه ارائه مي دهند اعتبارات را از تهران به استان ها واريز نماييم .
علی‌اصغر کاراندیش اظهار داشت : ما معتقديم كار فرهنگي بايد مردمي باشد اگر به بودجه دولت تنها اكتفا شود آن پروژه با شكست مواجه خواهد شد .
وي در پايان افزود : بايد سعي كنيم ما در برنامه ها و نمايشگاه ها نقش ميهمان را داشته باشيم و با فراهم كردم حداقل ها و اعتبارات نقش ميزباني مردم را پررنگ تر ببينيم .
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *