صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / پیاده رو فروشی یا بازدارندگی ؟/ 100 هزارتومان جریمه برای خودروهای پارک شده در پیاده رو ها تصویب شد
طراحی سایت در مشهد

پیاده رو فروشی یا بازدارندگی ؟/ 100 هزارتومان جریمه برای خودروهای پارک شده در پیاده رو ها تصویب شد

گروه مدیریت شهری:  امروز بیست و هشتمین جلسه علنی شورای شهر مشهد برگزار گردید. دستور چهارم این جلسه در خصوص دریافت حق الارض از مالکان خودروهای پارک شده در پیاده رو ها بود که با نظرات مختلفی از اعضای شورای شهر مواجه گردید.

در دستور طرح آمده بود که هر خودرو پارک شده در پیاده رو در هر نوبت (روزانه یک مرتبه) جریمه شود و در صورت تکرار 20 درصد به بهای خدمات مذکور اضافه شود. همچنین این طرح اضافه می کرد که شیوه نامه اجرایی و معابر منتخب جهت اجرای مصوبه به تایید شورای اسلامی شهر مشهد ( کمیسیون حمل و نقل و ترافیک) برسد.

پس از طرح این دستور اظهارات جالبی سرگرفت و در ابتدای کار بصیری پور از طراحان طرح  پرسید که میخواهید پیاده رو ها را بفروشید؟ بسیاری از نابینایان در پیاده رو ها نمیتوانند قدم بزنند و مشکلات زیادی وجود دارد و بنگاه های خودرو برای پرداخت 100 هزار تومان مشکلی ندارند و مالک پیاده رو می شوند.

در ادامه جهانبخش گفت : این لایحه ضمانت اجرایی برای جمع آوری خودروها ندارد و اگر جریمه بگذاریم یعنی اینکه نیروی انتظامی قدرت جمع آوری خودروها را ندارد.

اخلاقی همچنین اظهار داشت : این هزینه را از چه کسی می گیرید؟ از مالک خودرو یا بنگاه دار؟ مالک خودرو که گناهی ندارد که خودروی خود را در اختیار بنگاه دار قرار داده است. لطفا 50 درصد از این درآمد را خرج فرهنگ سازی و آموزش برای حل این موضوع کنید.

دیمه کار با بیان اینکه باید از ظرفیت صدا و سیما برای فرهنگ سازی استفاده کرد، افزود: اگر راهنمایی و رانندگی در این زمینه کوتاهی می کند با مسئولین آنها مذاکره کنیم.

نخعی راد همچنین اذعان داشت : سد معبر از وظایف شهرداری است و این جریمه مانعی برای جمع آوری خودرو و انتقال به پارکینگ نیست. اگر هم عده ای معتقد هستند که 100 هزارتومان کم است می توانند این مبلغ را افزایش دهند تا بازدارنده بشود.

در ادامه جلسه هراتی این لایحه را دارای مشکلات حقوقی دانست و خواستار اصلاح آن شد.

سروی ها رئیس شورای شهر نیز اعلام کرد که در جلساتی مشترک با حضور نیروی انتظامی شرکت کرده که نماینده راهنمایی و رانندگی اعلام کرده است که نیروی کافی برای جمع آوری این حجم زیاد از خودرو ها را ندارد.

جهانبخش دو مرتبه اظهار نظر کرد و گفت : برای سد معبر قانون وجود دارد و این قانون می گوید که ماشین جمع شده  نه اینکه جریمه شود.

فیاضی در ادامه تصریح کرد: موضوع سد معبر مربوط به همه خیابان های مشهد است و نه فقط خیابان هایی که بنگاه های معاملات خودرو را درون خود جای داده است و فرهنگ سازی باید در کنار ضمانت اجرایی باشد.

فیاضی همچنین بیان کرد:با وضعیت فعلی  پیاده روهای ما در معرض نابودی است.

در ادامه کاظمی معاون شهردار گفت : طبق قانون سد معبر شهرداری باید در این زمینه اقدام نماید و این مصوبه در راستای تکمیل دریافت بهای خدمات است و از این لایحه به دنیال درآمد زایی و فروش پیاده رو نیستیم و میخواهیم جریمه ای بازدارنده باشد تا  بخشی از مشکل سد معبر در سطح شهر مشهد حل شود.

در نهایت شورا براساس نظریه کمیسیون  برنامه، بودجه، امور اداری و فناوری اطلاعات به شهرداری اجازه داد تا در راستای تکریم شهروندان و تسهیل آمد و شد در پیاده‌روهای سطح شهر و از آنجایی که پارک خودرو در پیاده‌روها از مصادیق سد معبر است، از هر خودرو پارک شده در پیاده‌روها در هر نوبت (روزانه) مبلغ یک‌میلیون ریال و از طریق مقتضی وصول نماید.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *