صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / کاظم دبیری:تبلیغات نمایشگاه قرآن و عترت باید بیشترین مخاطب را جذب کند
طراحی سایت در مشهد

کاظم دبیری:تبلیغات نمایشگاه قرآن و عترت باید بیشترین مخاطب را جذب کند

گروه فرهنگی : محمد کاظم دبیری معاون طرح و برنامه ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در گفت و گویی اختصاصی با مشهد تریبون در خصوص نمایشگاه قرآن و عترت مشهد در سال 1393 به اظهارنظر پرداخت.

در همین زمینه دبیری به خبرنگار ما گفت: مشهد میزبان دومین نمایشگاه قرآن و عترت کشور است و  مشارکت هرچه بیشتر موسسات فرهنگی و هنرمندان به تنوع بیشتر نمایشگاه و افزایش کیفیت آن منجر می شود.

وی ادامه داد: تبلیغات نمایشگاه قرآن و عترت باید بیشترین مخاطب را جذب کند و حتی از شهرستان ها جمعیت زیادی به خاطر این نمایشگاه به مشهد بیایند.

مسئول دبیرخانه‌ شورای فرهنگ عمومی استان خراسان رضوی تصریح کرد: نمایشگاه های فرهنگی آثار و خدمات یک سال گذشته عرصه مربوطه را در معرض دید مردم قرار می دهند اما نقد و بررسی عملکرد نمایشگاه و تدوین یک استراتژی بر اساس نظرات مردم جهت پویایی نمایشگاه سال بعد، امری مطلوب است که نمایشگاه قرآن وعترت مشهد نیز باید در این زمینه گام بردارد.

دبیری اذعان داشت : معمولا یکی از ضعف های نمایشگاه قرآن و عترت این است که کار سال آینده در نمایشگاه ها پیش بینی نمی شود و خیلی از اوقات مخاطبین با خدمات و آثار تکراری مواجه می شوند.

رییس اسبق اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی مشهد ضمن بیان اینکه غرفه داران باید پس از جذب مخاطب رابطه خود را تا نمایشگاه سال آینده با مخاطبین حفظ کنند، افزود:در مدت 10 روزه نمایشگاه غرفه داران باید با مردم ارتباط یک ساله بگیرند به نوعی که مخاطبین در طول یک سال آینده به آنها مراجعات زیادی داشته باشند ولی متاسفانه این امر خیلی مشاهده نمی شود و می توان از آن به عنوان یکی از ضعف های نمایشگاه یاد کرد.

معاون طرح و برنامه ریزی اداره کل فرهنگ و ارشاد خراسان رضوی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از روش های ترویج قرآن کریم فضاسازی است که در آن فضا قرآن و دین تبلیغ شود، لذا برگزاری یک چنین نمایشگاهی  برکات زیادی خواهد داشت.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *