صفحه اصلی / دسته‌بندی نشده / علیرضا رشیدیان بر ایجاد خلاقیت در برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت مشهد تاکید کرد
طراحی سایت در مشهد

علیرضا رشیدیان بر ایجاد خلاقیت در برگزاری نمایشگاه قرآن و عترت مشهد تاکید کرد

گروه فرهنگی: استاندار خراسان رضوي بر رشد كيفي نهمين نمايشگاه بين المللي قرآن و عترت مشهد مقدس تاكيد نمود.
عليرضا رشيديان در جلسه با مسوولين برگزاري نهمين نمايشگاه بين المللي قرآن و عترت مشهد مقدس با تاكيد بر رشد كيفي اين نمايشگاه اظهار داشت: نمايشگاه قرآن و عترت مشهد مقدس به عنوان يك رخداد عظيم فرهنگي و قرآني در كنار مضجع شريف امام رضا(ع) و در پايتخت معنوي كشور از اهميت خاصي برخوردار است كه بايد به آن توجه ويژه شود.
وي همچنين بر پوشش گسترده مخاطبین به ویژه نسل جوان و نوجوان و تنوع و ایجاد خلاقیت در برگزاری نمایشگاه و تقویت بخش های جذاب خصوصاً حوزه های مختلف هنری نمایشگاه و بهره گیری از ظرفیت تمام دستگاه های اجرایی تأکید كرد و گفت: با توجه به برگزاري اين نمايشگاه بعد از نمايشگاه قرآن تهران بايد از تمام ظرفيتهاي ملي مهیا شده در تهران  بویژه بخش بین الملل و ظرفیت های رسانه ملی در استان  بهره مند گردیم.
استاندار خراسان رضوي نسبت به افزايش زمان برگزاري نمايشگاه تاكيد كرد و بر اساس تاكيد استاندار مقرر شد نمايشگاه از 18 تا 27 ماه مبارك رمضان برگزار شود.
در ابتدای جلسه سيد سعيد سرابی مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوي ضمن خیر مقدم گزارشی از برگزاری نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت در سنوات گذشته و نقش و جایگاه این نمایشگاه، روند برگزاری نمایشگاه نهم، تشکیل ستاد برگزاری و تشکیل شورای توسعه فرهنگ قرآنی استان و شورای سیاستگذاری نمایشگاه به ریاست معاون سیاسی و اجتماعی ارائه كرد .
همچنين در اين جلسه طرح برگزاری نمایشگاه در خصوص برگزاری نمایشگاه نهم در مشهد و شهرستانها به استاندار و اعضاء جلسه ارائه گردید و در ادامه اعضاء نقطه نظرات کارشناسی خود را ارائه نمودند.
انجام تبلیغات شهری و نصب بیلبورد و پرده آویز در سطح شهر توسط معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، تنظیم نماد مناسب برای قبور دو شهید مدفون در میدان نمایشگاه تا قبل از شروع نمایشگاه، برگزاري نمايشگاه قرآن و عترت در شهرستانهای استان خراسان رضوی با محوریت فرمانداران توسط معاون سیاسی و امنیتی با تاکید بر 9 شهرستان تلفیقی و مرزی استان ، پوشش مناسب صدا و سيماي خراسان رضوي از نمايشگاه، از مصوبات اين جلسه بود.
لازم به ذكر است مدير كل اوقاف و امور خيريه ، معاون سياسي امنيتي استانداري ، معاون برنامه ريزي استانداري، قائم مقام صدا و سيماي استان، قائم مقام مدير عامل نمايشگاه بين المللي مشهدو معاونين قرآن و عترت و برنامه ريزي ارشاد خراسان رضوي اعضاء حاضر در اين جلسه بودند.
طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *