صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / رئیس انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی:المان های موقت دهه مهدویت کیفیت و محتوای ضعیفی داشتند
طراحی سایت در مشهد

رئیس انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی:المان های موقت دهه مهدویت کیفیت و محتوای ضعیفی داشتند

گروه مدیریت شهری:  سید محمود ضیایی رئیس انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی در خصوص المان های شهری به ویژه المان های موقت دهه مهدویت در گفت و با مشهد تریبون به اظهار نظر پرداخت.

ضیایی در همین زمینه به خبرنگار ما گفت : المان های شهری  مشهد به شکل ضیفی ساخته می شوند و این امر به دلیل عدم کار کارشناسی و عدم توجه به نظرات پیشکسوتان هنری شهر و نبود شورای نظارت  قانونی است.

ضیایی اذعان داشت: به دلایل مذکور المان های موقت دهه مهدویت هم از کیفیت و محتوا ضعیفی برخوردار بودند.

وی ادامه داد : بخش هنری شهرداری مشهد از ظرفیت اساتید و پیشکسوتان هنر استفاده نمی کند و ساخت آثار  را بدون کیفیت و با فراخوان هایی پیش می برد که عجله و توجه به کمیت مد نظر قرار می گیرد.

رئیس انجمن هنرهای تجسمی بسیج خراسان رضوی ادامه داد: خراسان و مشهد همواره مهد هنر بوده و ما شهری هنرمند خیز داریم و اینکه آقایان برای توجیه آثار ضعیف خود می گویند که هنرمند در شهر وجود ندارد، حرفی کاملا اشتباه است.

ضیایی تصریح کرد: بسیاری از افراد که از اساتید دانشگاه و دارای  دکترای هنر می باشند در این شهر زندگی می کنند که از انها استفاده نمی شود، این افراد شهرت جهانی دارند و از یک شان و جایگاهی برخوردار هستند که نباید از این افراد توقع داشته باشیم با یک دختر 20 ساله در فرخوان های شهرداری رقابت کنند و باید از این افراد برای همکاری دعوت  به عمل آورد.

این هنرمند عرصه شهر مشهد ضمن بیان این نکته که افرادی که  شناخت کافی بر موضوع مهدویت ندارند نمی توانند برای این دهه فعالیت هنری مفیدی داشته باشند، افزود: بیشتر افرادی که در زمینه ساخت المان های شهری با شهرداری همکاری میکنند برای اداره ارشاد ناشناخته اند و خیلی از این افراد حتی عضو انجمن های هنری ارشاد نیستند.

رئیس انجمن هنرهای تجسمی خراسان رضوی تصریح کرد: مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی صراحتا اعلام میدارد که شهرداری باید المان ها و نمادهای مورد نظر را  به شورای نظارت هنری که نمایندگان اداره ارشاد، میراث فرهنگی و بنیاد شهید در آن حضور دارند سفارش دهد و نقش شهرداری فقط یک سفارش دهنده است ولی متاسفانه آقایان شورای حجم غیر قانونی تشکیل داده اند که این موضوع را از سمت استاندار و کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد پیگیری کردیم که آقایان باید پاسخگو باشند.

این کارشناس عرصه هنر شهر مشهد در پایان خاطر نشان کرد: نفس عمل در مورد گرامیداشت دهه مهدویت بسیار نیک است اما این همه هزینه و زحمت باید منجر به ایجاد آثار هنری و ماندگار بشود و تنها  کمیت مورد نظر قرار نگیرد.

طراحی سایت در مشهد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *