صفحه اصلی / مدیریت شهری / مدیریت شهری وشهرداری / بصیری پور: نارضایتی مردم از شورای چهارم بیشتر از شورای سوم است
طراحی سایت در مشهد

بصیری پور: نارضایتی مردم از شورای چهارم بیشتر از شورای سوم است

گروه مدیریت شهری: عضو شورای اسلامی شهر مشهد در واکنش به نامه سرگشاده لطفی، دیگر عضو شورا گفت: من نیز اعتقاد دارم نارضایتی مردم از شورای چهارم بیشتر از شورای سوم است.
بصیری پور با اشاره به اینکه کلیات نامه را از لطفی شنیده و این مطالب را از قبل پیش‌بینی می‌کرده است، اظهار كرد: من نیز اعتقاد دارم که نارضایتی مردم از شورای چهارم بیشتر از شورای سوم است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کردم موضوعاتی که با یک رای اختلاف در شورا تصویب شده است در آینده دچار مشکل می‌شود، این شیوه اداره به صلاح شورا نیست.

بصیری‌پور در خصوص افزايش قيمت بليت اتوبوس‌ها عنوان كرد: هر سه مرتبه‌ای که افزایش قیمت بلیت اتوبوس در شورا مطرح شد با یک رای اختلاف میان موافقان و مخالفان به تصویب رسید در صورتی که باید در آن تامل بیشتری می‌شد، من نارضایتی مردم از افزایش قیمت‌ها را شش ماه پیش پیش‌بینی می‌کردم اما اعضای شورا نپذیرفتند.

 این عضو شورای شهر مشهد ادامه داد: امروز از رییس شورا خبری مطرح شده است مبنی بر اینکه تعزيرات حكومتي بايد با شهرداري مشهد در رابطه با ارزان‌فروشي برخورد كند، اين صحبت به اين معناست كه شهرداري گران‌فروشي نكرده است اما این نقطه‌نظر شورا نیست، بلکه یک نظر شخصی است.

 وي با اشاره به اينكه در حال حاضر نارضايتي، عمومي شده است، افزود: من درستی یا غلطی و حق یا ناحق بودن موضوعاتی مانند افزایش قیمت‌های ساختمانی و گرانی فوق‌العاده تجاری موقت را بیان نمی‌کنم اما این افزایش قیمت‌ها در طول یک سال اخیر باعث نارضایتی مردم شده است.

 بصیری‌پور عنوان کرد: به نظرم اگر شورا به این نتیجه دست یابد که در مصوباتی که باعث افزایش قیمت شده است، مشکلی وجود دارد و سپس آن‌ها را لغو و رسما از مردم عذرخواهی کند، کار خوبی است.

وي با اشاره به اينكه با افزايش قيمت بليت اتوبوس‌ها از ابتدا نيز موافق نبودم، اظهار كرد: حمل‌ونقل يكي از خدماتي است كه شهرداري به مردم ارائه مي‌دهد و اگر بنا باشد دولت و شهرداري به قشر محروم جامعه كمك كند نبايد شاهد اين افزايش قيمت باشيم.

 عضو شورای اسلامی مشهد اضافه کرد: به طور كلي اعضای شورا اگر با بررسی در خصوص پروژه‌های شهری اطلاعاتی پیدا می‌کنند باید با پایبندی بر آن عمل کنند.

وي با بیان اینکه بايد حق و حقوق شهر رعايت شود اما در صورتي كه استدلال، منطق، آمار و ارقام مطرح شده توسط اعضاي شورا روشن باشد، گفت: جلسه غيرعلني را در هر زمينه‌اي قبول ندارم، جلسه بايد علني باشد و همه حرف‌ها به مردم گفته شود.

 بصيري‌پور افزود: شهرداري باید مطالبات خود را از دولت دريافت كند، چطور اينقدر در دريافت پول از مردم حساس هستيم اما بر دریافت از دولت به معناي عام(نهم، دهم و يازدهم) حساس نیستیم.

 این عضو شورای شهر مشهد عنوان كرد: انتشار اين نامه از سوي آقاي لطفي به دليل اختلاف شخصي با اعضاي شورا نيست بلكه اظهار یک ديدگاه شخصي است.

بصيري‌پور با بيان اينكه  اظهار بيانيه از طرف اعضاي شورا اشكالي ندارد اما بهتراست مسائل با تفاهم رفع شود، تصریح کرد: هر كدام از اعضاي شورا ابتدا نماينده مردم سپس نماينده شهر محسوب مي‌شوند و بايد توجه داشته باشند كه تصميمات آنان باعث به وجود آمدن مشكلات در آينده نشود.

منبع : ایسنا

طراحی سایت در مشهد

2 نظرات

  1. نمیشه انتظارداشت که منافع شهروبرمنافع شخصی ترجیح بدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *